League of Legends

League of Legends’a “Görevler” özelliği geliyor

Riot Games, Açık Beta Ortamı yani PBE sunucusunda denediği “Görevler” özelliğini yakın zamanda oyuna eklemeyi planlıyor. 

Yaklaşık bir ay önce “Görevler” adında bir özelliğin yakında PBE sunucusuna ekleneceğini duyuran Riot Games, bugün yaptığı açıklama ile yeniliğin açık betada aktif hale getirildiğini oyuncularla paylaştı. Bilindiği üzere daha önce Bilgewater ve Shurima etkinlikleri çıkaran ve yapılması gereken görevleri tamamlayan oyunculara genellikle sihirdar simgesi olmak üzere bir takım ödüller veren Riot Games, bu özelliği artık daha anlaşılır hale getirmek istiyor. Örneğin Bilgewater: Hırçın Dalgalar etkinliği sırasında oyuna birçok yenilik gelmişti ve istenen görevleri yerine getiren oyunculara Graves ile Twisted Fate sihirdar simgeleri verilmişti. Artık istemcide “Görevler” adında bir buton bulunacak ve tıklandığında hangi görevin aktif olduğu ve hediyeleri kazanmak için neler yapılması gerektiği oyuncular tarafından daha anlaşılır bir şekilde takip edilebilecek.

Bu özelliği PBE sunucusunda denemeye alan Riot Games, bir sorun çıkmaması halinde yakın zamanda normal sunucularda da yeniliği aktif hale getirip oyuncuların kullanımına sunacak. PBE sunucusunda cumartesi ile pazar günleri birer görev ortaya çıkacak ve tamamlamayı başaran oyunculara hediyeler verilecek. Görevlerin ne olacağı, tamamlanması sonucunda oyuncuların ne elde edeceği deneme aşaması tamamlandıktan sonra daha net bir şekilde şirket tarafından duyurulacak. Son olarak görevlerin ek bir özellik olduğunu, oyuncuların bunu yapmayı zorlanmayacağını da hatırlatalım.

Yorum yaz

Yorum Yaz

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir