League of Legends

League of Legends’ın yeni şampiyonu Zoe’den bir fragman yayınlandı

Riot Games

Çıkacak yeni şampiyona dair dedikodular doğru çıktı ve Riot Games, yayınladığı bir fragman ile Zoe’yi tanıttı. Ornn’dan yaklaşık 3 ay sonra Vadi’ye inecek olan şampiyon hem görünüşüyle hem de yetenekleri ile şu ana kadar çıkan şampiyonlardan oldukça farklı. Bir Disney karakterine benzeyen Zoe’nin fragmanını şuradan izleyebilirsiniz:

Son zamanlarda çıkardığı şampiyonların ilginç mekanikleri ile kendisinden söz ettiren Riot Games, bir kez daha tamamıyla yeni bir rota çizmiş gibi gözüküyor. Şu ana kadarki şampiyonların görüntüsünde belirli bir çizginin dışına çıkmayan yapımcı, Zoe ile farklılık yaratacak.

Videoda da gördüğümüz üzere Zoe, League of Legends’taki en mobil şampiyon olacak gibi. Rakibi uyutma yeteneği bulunan şampiyon videodaki çatışmalarda birden fazla Sıçra kullanıyor. Hextech’i de kullanınca inanılmaz bir mobiliteye kavuşan Zoe’nin bunu nasıl yaptığı henüz kesin değil. Yine de görünüşe göre şampiyonun yetenekleri şunlar;

  • Rakip şampiyonları uyutabilme. Bunu sağlayan baloncuklar, duvarlardan geçtiğinde daha uzun mesafelere gidebiliyor.
  • Zoe bir noktaya LeBlanc, Zed ve Ekko gibi sıçrayabiliyor.
  • Şampiyonun 3 vuruşta devreye giren bir pasifi ya da yeteneği bulunuyor.
  • Ultisi rakibin Sihirdar Büyüsü’nü çalmaya yarıyor. (Bu, videodaki birden fazla Sıçra kullanımını da açıklıyor.)

7.23 yaması ile oyuna getirilmesi planlanan şampiyon öncelikle PBE sunucunda oyuncuların kullanımına sunulacak. Şimdiden OP olduğu görülen Zoe hem farklı kitiyle hem de görünüşüyle oyunculara kök söktürecek şampiyonlar arasında kendisini bulacaktır.

Yorum yaz

Yorum Yaz

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir