League of Legends

League of Legends’ın yeni şampiyonu Kled duyuruldu

Son zamanlarda eğlenceli şampiyon yapma konusunda kendisini oldukça fazla geliştiren Riot Games, oyundaki en yeni şampiyon olan Kled’in detaylarını açıkladı. Bir üst koridor şampiyonu olan Kled, Skaarl adlı bir yaratığa biniyor ve tabiri caizse oldukça OP yeteneklere sahip.

Geçtiğimiz hafta oynana EU LCS karşılaşmalarında yeni şampiyonun tanıtım videosunu yayınlayan Riot Games, Kled’i resmi olarak duyurdu. Etkileyici bir ultiye sahip olan şampiyonun bir nevi suikastçi olduğunu söyleyebiliriz. Kled’in yetenekleri şöyle:

PASİF: ÖDLEK KERTENKELE SKAARL

Kled’in kısmen güvenilir bineği Skaarl’ın kendi can göstergesi vardır ve sahibiyle birlikte olduğu süre boyunca Kled’in yerine hasar alır. Kled’in eşyalar, rünler ve kabiliyetler üzerinden edindiği bütün ilave can, Skaarl’ı da etkiler. Kendine ait can göstergesi sıfıra indiği zaman kertenkele tabana kuvvet kaçar ve Kled’i savaşın ortasında tek başına bırakır.

Tek başına savaştığı sırada Kled’in yetenekleri değişir ve Deli Bozuk Süvari rakip şampiyonlara doğru ilerlerken hareket hızı kazanır. Kled kulelere, şampiyonlara veya destansı canavarlara saldırarak Skaarl’ın cesaretini yenileyebilir ve bu sayede ödlek bineğini geri getirebilir.

Q (Binekli): Ayı Oltası

Kled halata bağlı bir ayı kapanı atar ve kapan, üstünden geçtiği bütün rakiplere hasar vererek isabet ettiği ilk rakip şampiyonu yakalar. Deli Bozuk Süvari birkaç saniye boyunca yakalanan hedefin yakınında kalırsa halatı sarmaya başlar ve kendine doğru çektiği talihsiz kurbanına yavaşlatma etkisi uygulayıp hatırı sayılır miktarda hasar verir. Bu yetenek minyonlara ilave hasar verir.

Q (Bineksiz): Cep Piştovu

Kled piştovunu ateşleyerek hedef yöne bir dizi saçma gönderirken kendisi de geri savrulur.

W: Vahşet Sevdası (Pasif)

Kled’in normal saldırıları hışma kapılmasını ve sonraki dört normal saldırısının saldırı hızı kazanmasını sağlar. Hışımla yaptığı dördüncü vuruş, hedefinin azami canının belli bir oranına bağlı olarak ilave hasar verir.

E: Yardır (Sadece Binekli)

Kled ve Skaarl hedef alana doğru atılarak yollarına çıkan rakiplere hasar verir ve geçici süreliğine hareket hızı artışı kazanır. Yardır bir şampiyon ya da büyük canavara isabet ederse, Kled ve Skaarl bu yeteneği tekrar kullanarak isabet alan hedefin üzerinden yeniden geçip ona ikinci bir defa hasar verebilir.

R: Hücuuuuuum!!! (Sadece Binekli)

Kled ve Skaarl hedef konuma hücum ederek bir kalkan oluşturur ve arkalarındaki bütün takım arkadaşlarının hareket hızını arttırır. Skaarl karşılaşılan ilk rakibe yönelip toslayarak hedefin azami canının belli oranına eşdeğer hasar verir.


Değişik yetenek kiti ile profesyonel League of Legends sahnesini direkt olarak etkileyecek gibi gözüken Kled’i oynamak oldukça eğlenceli olacak. Skaarl’ın canı bittiğinde kaçması, normal saldırı yaptıktan sonra Kled’in canının altındaki barın dolması ile Skaarl’ın geri dönmesi, şampiyonun ultisinin eski Sivir ultisi gibi takım arkadaşlarına da hız vermesi şampiyonun ilginç kitine verilebilecek örneklerden. Oynaması zor, fakat savaş temizleme potansiyeli yüksek olan Kled’in ne zaman oyuna geleceği ise henüz belli değil. Fakat yarın ya da ertesi gün açıklanması beklenen 6.15 yaması ile oyuna gelmesi bekleniyor.

Yorum yaz

Yorum Yaz

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir