League of Legends

5Mid Özetliyor: League of Legends 9.6 yaması

Riot Games

Leauge of Legends’ın hem karakter hem de teknik konuların ele alındığı 9.6 yaması yayınlandı.

Yamanın en önemli değişikliklerinden biri ödül sistemine geldi. Artık rakip takımın ortalama minyon altınına 200 altın fark attığımızda 50 altınlık ödül başımızda belirecek. Bu sayının bu yamadan önce 150 altın olması çoğu oyuncuya sitem ettirmişti. Minyon ödülleri artık avantajımızı kaybettiğimizde azalacak ve destek eşyalardan gelen katkı sayılmayacak. Bunun yanında Elmas ve üstü ligdeki oyuncuları kapsayan dereceli sıranın yeniden yapılanması da başladı. Birçok düzeltme ve yeniliğin olduğu 9.6 yamasını sizler için derledik.

Şampiyonlar

Yenilenmesiyle çoğu oyuncunun favori şampiyonlarından biri harline gelen Kayle, geç oyundaki gücünü biraz olsun kaybetti ve taban saldırı gücü ve saldırı hızı oranları düştü. Şampiyonun W yeteneği artık daha az hareket hızı verecek ancak yeteneği kullandığımız gibi hareket hızı alacağız. E yeteneğindeki hatalar giderilirken yeteneğin kullanım süresi saldırıya hazırlanma hızıyla eşitlendi.

Neeko yama ortasında dengeleme almıştı ve bunun biraz ağır bir değişim olduğunu düşünen Riot Games şampiyona güçlerinin birazını geri verdi. Taban saldırı hızı büyüme oranı artan karakterin W yeteneğindeki hatalar da giderildi.

Artık metadan iyice düşen Ornn aldığı güçlendirmeyle birlikte üst koridordaki yerine geri kavuşabilir. Şampiyonun pasifindeki hata giderilirken Q yeteneğinden çıkan sütun şampiyonun üstüne atılımı bitene kadar kaybolmacayak. Aynı zamanda W yeteneğinin de ileriki seviyelerde bekleme süresi azaltıldı.

Yamanın en büyük değişikliği Urgot oldu. Şampiyonun taban mana ve mana yenilenme büyüme oranı değerleri arttırıldı. Pasifindeki hasar verilen aynı rakibe uygulanan %10 hasar düşüşü kaldırıldı. En büyük değişiklik şampiyonun W yeteneğine geldi. Artık W yeteneği kalkan sağlamayacak ve en üst seviyede yeteneği kapatmadan manasız bir şekilde kullanabileceğiz. Aynı zamanda seviye başına bekleme süresinde ve mana kullanımı miktarında büyük azalmalar var. Şampiyon artık E yeteneğiyle kalkan sağlayacak. Bekleme süresü her seviyede 14 saniyeye çekilen yetenek aynı zamanda daha fazla hasar vuracak. Son olarak şampiyonun ultisinin menzili ve vurduğu hasar arttırıldı.

Basit Değişiklikler Alan Şampiyonlar

Aatrox, Caitlyn, Gnar, Hecarim, Ivern, Jayce, LeBlanc, Nautilus, Rek’sai, Shen, Sylas, Trundle, Xayah ve Zoe yamanın basit değişiklikler alan şampiyonları oldu. Aatrox W ve R yeteneklerindeki hatalardan kurtuldu. Caitlyn ultisine ufak bir hasar artışı aldı. Gnar‘ın W yeteneğinin bekleme süresi her seviyede 7 saniyeye sabitlenirken Hecarim‘in Q yeteneğine hasar artışı getirildi. Ivern artık çalıya girdiğinide saldırıları daha hızlı güçlenecek. Jayce cana dayalı taban niteliklerinde dengeleme alırken LeBlanc Q yeteneğine çok ufak bir hasar dengelemesi aldı.

Nautilus taban zırh değerine bir güçlendirme alırken pasifinin bekleme süresi ise her seviyede 6 saniyeye sabitlendi. 9.4 yamasında iyice güçlenen ultisine dengeleme alan Rek’Sai‘nin ulti bekleme süresi artarken hasarı azaltıldı. Üst koridorda uzun süredir görmediğimiz Shen‘in Q yeteneğinin verdiği hasar arttırıldı. Yeni şampiyonlardan Sylas W yeteneğine aldığı dengelemeyle artık biraz da olsa az can kazanacak. Trundle‘ın W yeteneğinin içindeyken aldığı saldırı hızı artarken Xayah W’su açıkken artık daha fazla saldırı hızı alacak. Son olarak ise Zoe‘nin E yeteneğinin bekleme süresi artarken yavaşlatma etkisi azaltıldı.

Eşyalar ve Rünler

Çift Gözyaşı Ezreal modasını bitimek isteyen Riot Games yeni yamayla birlikte iki adet Tanrıça’nın Gözyaşı almayı yasakladı. Dövüşçü Eldiveni’nin ise kritik vuruş etkisi artık özel değil.

Minyon Uçuran büyük bir dengeleme aldı ve artık 6 değil 3 adet kullanılıyor. Başlangıçta bekleme süresi azalıp taban saldırı ilaveleri artsa da oyun başı 3 adetle başlıyor olmak etkisini bir hayli düşürecektir. Şifa Taşkını ise dengeleme alan bir diğer rün oldu. Artık erken seviyelerde kalkan etkisi daha az olacak.

Yorum yaz

Yorum Yaz

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir