League of Legends

League of Legends 5.14 yaması yayınlandı

Bir süredir merakla beklediğimiz League of Legends 5.14 yaması bu sabah itibariyle sunuculardaki yerini aldı ve her zamanki gibi çok çeşitli değişikliklerle karşımıza çıktı.

Oyunun metasını kökünden değiştiren yeni eşya Rünbıçak, vadide kısa sürede yarattığı etkiyi kaybediyor ve orta koridordan ormana doğru geçiş yapıyor. Zeke’nin Sancağı eşyası da 5.14 yaması ile birlikte tamamen değişim görerek Zeke’nin Habercisi adıyla yeniden karşımıza çıkacak. Bunun dışında artık takımlar, ejderha ve baron üzerinde görüşü olmasa bile yeniden doğma sürelerini sayaç üzerinden takip edebilecek. Yine ejderha ve baron öldüğünde de vadinin her yanından duyulacak yeni sesler yer alacak.

Şampiyon bazında ise geçtiğimiz haftalarda duyurulan Gangplank ve Miss Fortune güncellemesi bu yama ile birlikte oyuna dâhil ediliyor. Son meta ile orta koridorun değişmez ismi hâline gelen Azir önemli bir nerf ile gücünden olurken, Ryze da aldığı büyük güç kaybıyla şampiyonun yanına katılıyor. Oyunun yeni şampiyonlarından Tahm Kench ise 5.14 yaması ile birlikte gücüne güç katmış durumda.

5.14 yamasının upuzun notlarını League of Legends Türkiye’nin resmi sitesinden okuyabilir, dilerseniz de dün gece itibariyle yayına aldığımız yama notlarının derlenip toparlanmış bir hâli olan özet yazımıza bakabilirsiniz.

 

Yorum yaz

Yorum Yaz

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir