League of Legends

LCS’te mevsimin MVP’si CoreJJ oldu

Riot Games

LCS’te mevsim MVP’si şampiyon Team Liquid’in destek oyuncusu CoreJJ oldu.

CoreJJ mevsim boyunca Doublelift ile birlikte harika bir performans sergiledi. LCS’in en iyi alt koridorlarından biri olarak gösterilen ikili rakiplerine sezon boyunca bir hayli zor anlar yaşattı. Team Liquid normal sezonda çıktığı 18 maçtan 14 galibiyet çıkardı. CoreJJ ise bu galibiyetlerde büyük rol oynadı. Eski nişancı, destek rolünde olmasına rağmen kritik hamleleri ve oyun bilgisiyle takımına büyük yarar sağladı. Bunun sonucunda da Bahar Mevsimi MVP’si seçildi.

Koreli oyuncu normal sezonda çıktığı 18 maçta sadece 5 farklı şampiyon tercih etti. Bunlar: Tahm Kench, Galio, Braum, Alistar, Rakan. 6 kez Tahm Kench oynayan isim bu maçların %66.7’sini kazandı ve 6 KDA yakaladı. CoreJJ’nin en çok oynadığı şampiyonlarda ikinci sırada Alistar geliyor. Alistar ile 4 maça çıkan oyuncu 3.4 KDA ve %75 galibiyet oranı yakaladı.

Destek oyuncusunun LCK’den ayrılıp ikinci kez LCS’e gelmesiyle büyük bir etki yaratması bekleniyordu. CoreJJ bu beklentileri karşılayarak hem harika bir performans sergiledi hem de takımıyla mevsim şampiyonu olup MSI’ye gitme hakkı kazandı. Playofflarda da harika maçlar oynayan oyuncu savaş başlatma konusunda çok başarılı. Takımının geç oyunda kazandığı çoğu savaşı doğru zamanda doğru şekilde başlatan CoreJJ makro oyun konusunda da LCK’de öğrendiklerini LCS’te uyguluyor.

Team Liquid şampiyon olarak MSI biletini kaptı. CoreJJ burada birçok dünyaca ünlü destekle karşılaşacak. Bakalım Koreli ligdeki performansını uluslararası alanda da devam ettirebilecek mi.

Yorum yaz

Yorum Yaz

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir