League of Legends

LCK şampiyonu SK Telecom T1 oldu

League of Legends’da şampiyonu belli olmayan son sunucu olan Kore’de, oynanan final maçları sonucunda şampiyon belli oldu. GE Tigers karşısında aldığı 3-0 gibi net bir sonuçla 7 Mayıs’ta başlayacak Mid-Season Invitational‘a (Sezon Ortası Özel Turnuva) katılmaya hak kazanan son takım SK Telecom T1 oldu. Takımın yıldızı ve dünyanın en iyi LoL oyuncusu olarak nitelendirilen Faker’ın tüm seriyi kenardan izlemesine rağmen üstünlüğünü korumayı bilen SKT, GE Tigers’ın son maçta sarf ettiği çabaya rağmen ipi göğüslemeyi bildi ve Amerika biletini kaptı.

Eski dünya şampiyonu SK Telecom T1 ve GE Tigers, Kore’de sezon sonunda finale kalmayı başaran iki ekip oldu. SK Telecom T1, Faker’ın da abartı performansıyla LCK’da normal sezonun ikinci yarısını domine ettikten sonra final biletini kaparken; GE Tigers da daha yeni kurulan bir takım olarak kimsenin beklemediği bir başarı gösterdi ve finalde SKT’nin rakibi oldu. Yine de maçlar sonucunda işler GE’nin istediği gibi gitmedi.

İlk oyun nispeten sakin başlarken, herkes ormancı Bengi ile Faker’ın kenarda oturmasının şaşkınlığını üzerinden atmaya çalışıyordu. Yıldız oyuncunun yerini alan Easyhoon’un ve ormanda fırtına estiren Tom’un oldukça başarılı bir performans gösterdiği bu oyunda ilk takım dövüşü 21. dakika civarında gerçekleşti ve sonrasında da 25. dakikada SKT Baron’u alarak önemli bir avantaj elde etti. Maç saati 33. dakikayı gösterirken ortadan base’e girmeye karar veren SKT, rakibinin dört oyuncusunu saf dışı bıraktı ve ilk oyunu yarım saatte kazandı.

İkinci oyunda yine maçı kenardan izleyen Faker’ın yerindeki Easyhoon, 17. dakikada 3/1/0 gibi bir istatistiğe sahip olarak Faker’dan neler öğrendiğini gösterdi. 18. dakikada doğan ejderhayı almak için oldukça başarılı bir strateji izleyen GE Tigers, Easyhoon’un muazzam oyununa ejderhayı kaptırdı ve bu da ikinci oyunun kaderini belirledi. Dördüncü ejderhasını da 24. dakikada alan SKT, oyunu fazla uzatmadı ve 29. dakikada durumu 2-0’a getirdi.

Üçüncü oyun ise ilk iki oyundan çok daha farklıydı. Genel anlamda yine SKT üstünlüğüyle geçse de 50 dakikayı geçen oyun süresince GE Tigers’dan harika ataklar gördük. Artık herkes “GG SKT” yorumlarına başlamışken oyunun 40. dakikalarında kazandığı takım dövüşünden sonra base’e kadar ulaşmayı başaran GE Tigers bir an sevenlerini heyecanlandırsa da, SKT iyi bir şekilde savunmayı bildi ve maçın başından beri koruduğu ejderha üstünlüğüyle de iki takım savaşını üst üste kazanarak 52 dakikada Mid-Season Invitational biletini kaptı.

Beşiktaş’ın da geçtiğimiz hafta İstanbul’da düzenlenen Wildcard’ı şampiyon tamamlayarak katılmaya hak kazandığı MSI Turnuvası’nda böylelikle katılacak tüm takımlar da belli oldu. Beşiktaş ve SK Telecom T1 haricinde MSI’da boy gösterecek olan takımlar: Kuzey Amerika LCS şampiyonu Team SoloMid, Avrupa LCS şampiyonu Fnatic, Çin şampiyonu Edward Gaming ve Tayvan şampiyonu ahq eSports Club. MSI’a katılacak tüm takımların detaylı analizlerini buradaki yazımızdan okuyabilirsiniz.

Yorum yaz

Yorum Yaz

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir