League of Legends

Kuzan, Gen.G’ye transfer oldu

Gen.G

Son olarak Kore Yükselme Ligi ekiplerinden ES Sharks forması giyen Kuzan, gelecek mevsim için Gen.G’yle anlaştı.

Kuzan’ın geçtiğimiz mevsim Hanwha Life’tan ayrıldıktan sonra yurt dışında bir ekibe transfer olması bekleniyordu. Deneyimli oyuncu yedek geçirdiği mevsimin ardından Kore Yükselme Ligi ekibi ES Sharks’la anlaştı ve burada harika bir performans sergiledi. Senelerdir LCK seviyesinde oynayan orta koridor CK’de geçirdiği mevsimin ardından yeniden en üst seviyeye çıktı. Gen.G’yle anlaşan orta koridor gelecek mevsim yeniden LCK’de forma giyecek.

Kariyerine 2015 yılında başlayan Kuzan espor hayatının büyük bir kısmını Jin Air Greenwins’le geçirdi. Oyuncu buranın efsanesi oldu denebilir. Şu an birine Kuzan diye sorsak yüksek ihtimalle oyuncunu JAG dönemleri akla gelecektir. JAG’la 2 sene geçiren Koreli takımıyla en büyük başarısı ligi 4. sırada bitirmek oldu. Şu sıralar Royal Youth kadrosunda bulunan Pilot da o dönem Kuzan’la beraber Jin Air Green Wings forması giyiyordu. Ardından ROX Tigers’a transfer olan isim oradan sonra Hanwha Life Esports’la anlaştı. Kuzan bu iki mevsim fazla forma şansı bulamadı.

Son olarak ES Sharks forması giyen isim takımıyla normal sezonda çıktığı 14 maçtan 12 galibiyet ve 2 mağlubiyet alarak şampiyon oldu. LCK’e çıkmak için Jin Air Greenwings’le mücadele eden ekip rakibini eleyemedi ve bir üst lige çıkamadı.

Kuzan’ın takımdaki rolü henüz belli değil. Gen.G kadrosunda orta koridorda Fly’ın kontratı devam ediyor. Bakalım ekip gelecek mevsim nasıl bir kadroyla Vadi’ye inecek?

Yorum yaz

Yorum Yaz

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir