League of Legends

KT Rolster, tarihinde ilk kez lig düşmeyle karşı karşıya kaldı

Riot Games

Damwon Gaming’e kaybeden KT Rolster, normal sezonu 9. bitirerek Yaz Mevsimi Elemeleri’ne kaldı.

Geçtiğimiz günlerde JinAir Greenwings’in ligden düşmesi kesinleşmişti. Ligde çıktığı 18 maçtan sadece 1 galibiyet alan takım bu sezon çok kötü bir performans segiledi. Öbür taraftan bu mevsim eski günlerini arayan KT Rolster bugün Damwon Gaming’e yenilerek 4 galibiyet 14 mağlubiyete geldi ve ligden düşmemek için eleme oynaması kesinleşti. Ligi 8. sırada bitiren Afreeca Freecs’in ise KT’den sadece 1 galibiyet fazlası bulunuyordu. Aynı şekilde Gen.G de ligi AF ile aynı puanda bitirdi.

KT Rolster senelerdir LCK’de bulunuyor. İlginç olan istatistik takımın 2015 yılından bu yana ilk kez playoffları kaçırıyor olması. Her sene playoff yarışının içinde olan KT ilk kez katılamadığı bu senede lig düştü. Geçmişinde Worlds çeyrek finalleri gören ekip en kötü dönemini yaşıyor denebilir.

Takım bu mevsim yıldız oyuncuları Smeb ve Score üstüne bir kadro kurmak istedi. Orta koridora BDD’yi transfer eden KT Rolster alt koridora Gango, Zenit, Snowflower ve Mia’yi aldı. Takımın en büyük problemlerinden biri nişancı pozisyonuydu. Hem Gango hem de Zenit gerçekten kadro kalitesine yakışan performanslar sergileyemedi. Bir diğer sorun ise takım içindeki iletişim. KT mevsim boyunca takım uyumunu bir türlü oturtamadı.

Şimdi ise JinAir Greenwings ile birlikte Yaz Mevsimi Elemeleri’nde oynayacak ekip rakiplerini bekliyor. Muhtemel rakipler arasında Kakao’lu APK Prince ve Kuzan’lı ES Sharks gibi takımlar var. Bakalım KT elemelere kadar toparlanabilecek mi.

Yorum yaz

Yorum Yaz

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir