League of Legends

KT Rolster, LCK Yaz Mevsimi’nde oynamaya hak kazandı

Riot Games

LCK eleme maçında Jinair GreenWings’i 3-0 ile rahatça geçen KT Rolster, Yaz Mevsimi için yerini ayırttı.

KT Rolster kurulduğu günden bu yana şampiyonluk hedefleyen ve bu yönde kadro yapılandırmalarına giden bir ekip oldu. Bu sezon başında ise Smeb ve Score çevresinde bir kadro kurmak isteyen takım az daha LCK’deki yerini kaybediyordu. Orta koridora BDD’yi transfer eden KT Rolster, alt koridor için ise Zenit, Gango ve Snowflower’ı kadrosuna kattı. Takım sezon boyunca iletişim ve nişancı yönünden bir hayli eksik gözüktü. LCK elemelerine kadar düşen KT, ilk elemede VSG’yi 2-0, sonrasında ise Jinair GreenWings’i 3-0 ile geçerek LCK’deki yerini garantiledi.

1. Maç

KT Rolster tarafında bütün seri boyunca ormancı rolünde Umti görev aldı. Alt koridora erken bir baskın yapan Umti, ilk kanı takımına kazandırmayı başardı. Snowflower’ın alt koridordaki harika Morgana performansı, KT için haritanın bu bölümünü kazanmak adına kilit nokta oldu. BDD ise orta koridorda Grace’ye karşı çok daha baskın bir oyun sergiledi. Takım savaşlarını çok daha iyi oynayan KT Rolster, serini ilk maçını 31 dakikada bitirmeyi başardı.

2. Maç

Üst koridorda harika bir karşı baskın yapan Umti ilk kanı almayı başardı. Orta koridorda ise BDD yine Grace’yi karşı çok baskın bir oyun oynadı. Smeb ve Umti haritaya etki konusunda harika bir iş çıkardı ve takım böylelikle objektifleri topladı. Takım savaşlarında da fark yaratan KT Rolster rahat bir galibiyetle seride durumu 2-0’a getirdi.

3. Maç

JinAir, son maçta Vadi’ye Cheongo, Kellin ve ligimizden tanıdığımız Malrang ile indi. Üçüncü maçta Lindarang koridorda Smeb’i bire birde katledip ilk kanı almayı başardı. Erken oyunda iki takım da sakin oynadı ancak 10. dakikada Alamet için yapılan savaştan avantajlı çıkan taraf KT oldu. Bu avantajı çok iyi kullanan ekip oyunu yavaş yavaş lehine çevirdi ve belirli bir dakikadan sonra altın farkını 10000 civarına getirdi. Durum böyle olunca topluca yapılan savaşlardan üstün çıkan KT, maçı 29 dakikada bitirip seriyi de 3-0 kazanmayı başardı.

Yorum yaz

Yorum Yaz

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir