League of Legends

Kız arkadaşını istismar eden PapaChau Clutch Gaming’den ayrıldı

Riot Games

Son günlerde eski kız arkadaşını duygusal olarak istismar ettiği ortaya çıkan PapaChau, kontrat veritabanından silindi.

Clutch Gaming Akademi oyuncusu PapaChau geçtiğimiz günlerde gündeme bomba gibi oturmuştu. Kız arkadaşı Amy Vu, Twitter üstünden yayınladığı dosyada PapaChau’nun ona karşı 2 sene boyunca uyguladığı istismardan 14 sayfa boyunca bahsetti. Dokümana buradan ulaşabilirsiniz. Vu, yazının bir kısmında ilişkileri boyunca akademi oyuncusunun onun sosyal medya hesaplarını hackleyerek arkadaşlarına uygun olmayan fotoğraflarını gönderdiğinden bahsetti. Açık bir şekilde tacize uğrayan kadının yaşadıklarını 14 sayfalık bir yazı haline getirip cesur bir şekilde Twitter üzerinden paylaşması ise takdirle karşılandı. Duygusal şiddete uğrayan kadına çok fazla destek mesajı geldi.

PapaChau, kariyerine 2014 yılında başladı. Çok az bir LCS tecrübesi bulunan isim kariyerinin büyük çoğunluğunda NA CS ve Akademi Ligi’nde mücadele etti. Takımı Clutch Gaming’le bu mevsim Akademi Ligi’ni sonuncu sırada bitiren oyuncunun bu davranışından sonra profesyonel arenaya dönmesi zor gözüküyor. Kız arkadaşına yaşattığı psikolojik dehşetin ardından herhangi bir yerde göz önüne çıkması muhtemelen normal karşılanmayacaktır.

Günümüzde kadınlara karşı istismar her alanda karşımıza çıkıyor. Daha önce espor arenasında Vasilii’nin kız arkadaşına yayın sırasında yaptıkları buna bir örnek. Yayınlanan belgeye göre PapaChau kız arkadaşıyla beraberken onu başka bir kadınla aldatıp, o kadına da benzer bir şiddet uygulamış. Anlaşılan PapaChau olaylardan sonra aldığı tepkiden dolayı sosyal medya hesaplarını kapadı. Bu davranışının ardından Riot Games’ten de ceza yemesi beklenen oyuncu umarız iyi bir ders alır.

Yorum yaz

Yorum Yaz

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir