League of Legends

Kirei, 1907 Fenerbahçe’den ayrıldı

Riot Games

VFŞL Kış Mevsimi MVP’si Kirei, 1907 Fenerbahçe’yle karşılıklı anlaşarak takımdan ayrıldığını açıkladı.

Deneyimli oyuncu Kirei ülkemizde ilk olarak Dark Passage forması giydi. Xerxe’nin yaşından dolayı katılamadığı IWCQ’ya katılan oyuncuyu bu şekilde tanıdık. Ardından geçtiğimiz sene yeniden Dark Passage’la anlaşan oyuncu harika bir mevsimi gerisinde bıraktı. Bu performansı gözlere çarpan Kirei sezon başında 1907 Fenerbahçe’ye transfer oldu. Fenerbahçe’yle harika bir sezon geçiren ormancı takımdan ayrıldığını açıkladı. Yapılan karşılıklı anlaşmayla oyuncunun sözleşmesi feshedildi.

Kirei 2014 yılında başladığı profesyonel oyunculuk kariyerinde her sezon bir öncekine kıyasla daha iyi bir performans sergiledi. Kuzey Amerika, Avrupa’nın birçok bölgesi ve ülkemizde forma giyen isim liderlik özelliğiyle dikkat çekti. Ormancı kariyerinin başlarında başarılıydı ancak PSG’ye transferinden sonra bambaşka bir oyun oynamaya başladı. Özellikle son 1 senede Dark Passage ve 1907 Fenerbahçe formasıyla muazzam maçlar oynadı.

Oyun içinde verdiği kararlarla gittiği takımları makro oyun konusunda üst seviyelere çıkaran Kirei son olarak VFŞL Kış Mevsimi’nde En İyi Ormancı, Taraftar Özel Ödülü ve MVP ödülünü aldı. Fenerbahçe tarafından yapılan açıklamada tecrübeli ormancı için “Başarılı bir sezonu geride bırakmamızda büyük emeği olan Thomas “Kirei” Yuen” sözleri kullanıldı.

1907 Fenerbahçe’nin yeni sezona nasıl bir kadroyla çıkacağı bir hayli merak ediliyordu. Ruin’in ayrılacağı dedikoduları dolaşırken Kirei’nin gitmesi beklenmedik bir hamle oldu. Bakalım 1907 Fenerbahçe VFŞL Yaz Mevsimi için nasıl bir kadro oluşturacak?

Yorum yaz

Yorum Yaz

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir