League of Legends

Kingzone DragonX, LCK Bölge Finali’ne yükseldi

Riot Games

Yarı final karşılaşmasında Sandbox Gaming’i 3-1 ile geçen Kingzone DragonX, LCK Bölge Finali’nde Damwon Gaming’in rakibi oldu.

Worlds’e katılacak son LCK takımını belirleyecek olan turnuvada artık son viraja girildi. Takımların son iki mevsimde gösterdiği performansa göre bu organizasyona katılma hakkı bulunuyor. Kingzone bu mevsim play-off’lara dahi kalamamış olsa da geçen mevsimle birlikte turnuvaya katılmak için yeterli puana ulaştı. İlk turda Afreeca Freecs’i 3-1 ile geçen ekip ikinci turda Sandbox Gaming’in rakibi oldu. Seriden 3-1 galip ayrılan Kingzone DragonX, finalde Damwon Gaming’in rakibi oldu.

1. Maç

Cuzz alt koridora yaptığı baskınla ilk kanı almayı başardı. Kingzone erken oyunu çok iyi geçirdi ve özellikle Deft kolay bir şekilde güçlendi. İlk iki ejderin Alev olması da bu farkın açılmasında önemli bir rol oynadı. KZ rakibine ejder bırakmadı. Takım savaşlarını da kazanan ekip altın farkını açınca maç koptu. Kuşatmaları da başarıyla yapan Kingzone DragonX ilk maçın galibi oldu.

2. Maç

Bölge Finalleri genelinde erken oyunda agresif rotalar izleyen Cuzz bu sefer biraz daha defansif başladı. Afreeca Freecs serisinden itibaren ilk 5 dakikada baskınlar yapan oyuncu bu sefer ilk baskınını 11. dakikada yaptı ve yine ilk kanı takımına kazandırdı. Alamet savaşını kazanan KZ ufak bir üstünlük elde etti ancak Sandbox Gaming doğru hamleleri yaparak maç hakimiyetini eline aldı. Takım savaşlarında kompozisyonlarını çok iyi kullanan oyuncular ejderleri de aldı ve 29 dakikanın ardından galibiyete uzandı. Seri 1-1’e geldi.

3. Maç

Her zaman olduğu gibi yine Cuzz erken bir baskınla ilk kanı almayı başardı. Bu işi harika yapan oyuncu erken oyunda takımına önemli katkı sağlıyor. Nidalee seçimiyle kartopu efektini yakalayan oyuncu haritanın her tarafında terör estirdi. Naehyun ile birlikte üst ve alt koridorlara baskınlar yapan oyuncu maçı adeta tek başına taşıdı. Aradaki farkı açan Kingzone DragonX, 29 dakikanın ardından galip geldi.

4. Maç

6. dakikada çıkan Alev Ejderi savaşını kazanan Kingzone pozisyondan 1 ejder ve 2 skor çıkardı. Skorların biri ise ilk kan oldu. Rascal’ın harika Kennen oyunu KZ’nin bir hayli işine yaradı. Bu pozisyonun ardından Sandbox’ın işi bir hayli zorlaştı. Takımlar birçok kez savaştı ancak KZ genelinden önde çıkmayı başardı. Altın farkını açan ekip kuşatmalarını sürdürdü. Maçı kazanan Kingzone, Bölge Finali’ne katılma hakkı kazandı.

Yorum yaz

Yorum Yaz

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir