League of Legends

KillerEs Victorious Ace’e transfer oldu

Ligden düşen Team Turquality’nin başarılı nişancısı KillerEs, eski takımının yerini alan Victorious Ace’e transfer oldu. Resmi Facebook hesabından açıklama yapan Victorious Ace, Yükselme Ligi’nde takım ile mücadele eden meân’e de teşekkür etti.

Ligimizin en başarılı nişancılarından birisi olarak gösterilen ve istikrar abidesi olan KillerEs 2017 Kış Mevsimi için Victorious Ace’e transfer oldu. Daha önce NumberOne eSports ve Wild Fire e-Sports takımlarında da oynayan KillerEs uzun bir süre de Team Turquality forması giydi. 2016 Yaz Mevsimi’nde Jhin ve Ezreal oyunları ile rakiplerinin korkulu rüyası olmuştu. 5.86 KDA ortalaması ile nişancılar arasında birinci olan oyuncu güvenli oyun tarzı ile dikkati çekerken elindeki şampiyonun avantajlarını takımına fayda sağlamak amacıyla sonuna kadar kullanan bir yapıya sahip. TT’nin karşılaşmalarında Jhin yasaklaması almasının arkasındaki neden olan oyuncu özellikle geçtiğimiz mevsim büyük bir gelişim gösterdi. TT’nin ihtiyacı olan “utility” yani takıma hasardan çok fayda sağlayacak şampiyonlarda ustalaşan oyuncu, sıkı çalışma ile farklı tarzlara adapte olabildiğini de kanıtladı.

Bununla beraber Yükselme Ligi’ne düşen Team Turquality’den bir oyuncu daha ayrılmış oldu. Xyraz ülkesine dönerken Taikki sadece ligde kalma mücadeleleri için takıma gelmişti. Şu an için takımda sadece LongB ve Kazze bulunuyor.

Öte yandan lige yeni yükselen Victorious Ace de ilk transferini yapmış oldu. Adı Galatasaray ile birlikte anılan takımın nasıl transferler yapacağı da büyük merak konusu. Galatasaray’ın VA’yı alıp almayacağı konusu ise önümüzdeki günlerde kesinleşecek. Fakat aldığımız duyumlara göre görüşmelerin oldukça olumlu geçtiğini ve 2017 Kış Mevsimi’nde Galatasaray eSpor’u ligde görme ihtimalimizin oldukça yüksek olduğunu söyleyebiliriz.

Yorum yaz

Yorum Yaz

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir