League of Legends

Karsa, RNG ile anlaşmaya yakın

Flash Wolves’dan ayrılan Tayvanlı yıldız ormancı Karsa’nın gelecek mevsim Çin ekibi Royal Never Give Up’ta forma giymesi bekleniyor.

League of Legends profesyonel dünyası şu sıralar bir başka bomba transfer haberine hazırlık yapıyor. Bir dönem dünyanın en iyi ormancılarından biri olarak gösterilen Hung “Karsa” Hau-Hsuan, sahnede dolaşan söylentilere göre RNG ile anlaşmaya yakın. Her ne kadar 2017 Dünya Şampiyonası’nda yarı final oynama başarısı gösterse de, Çin ligini iki mevsimde de ikinci tamamlayan RNG, artık şampiyonluklar yaşamak istiyor. Bu amaçla kadrosunu genişletme çalışmalarına başlayan ekip, ormanda Mlxg’nin yanına Karsa’yı getiriyor. Ülkede çıkan haberlere göre taraflar kısa süre içerisinde sözleşme imzalayacak.

20 yaşındaki Karsa, geçtiğimiz günlerde Move’un transfer olduğu Tayvan ekibi Machi Esports’ta profesyonel kariyerine başladı. Burada performansıyla dikkatleri üzerine çeken oyuncu ertesi yıl Flash Wolves’a transfer oldu ve burada önemli başarılara imza attı. Gerek LMS’te gerekse de uluslararası turnuvalarda ses getirmeyi başaran Flash Wolves, SK Telecom’u yenmeyi başaran nadir ekiplerden biriydi. Ancak son mevsimlerde istenen performansı gösteremeyen takım, kadrosunda yenilik yapma yoluna gitti. Free agent olduğunu açıklayan Karsa’nın nereye transfer olacağı merak konusuydu ve görünüşe göre bu takım RNG olacak.

Yorum yaz

Yorum Yaz

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir