League of Legends

IWCI 2016’da şampiyon Supermassive oldu

Kazananın MSI 2016 turnuvasına katılacağı IWCI 2016’nın şampiyonu, finalde LCL’den gelen rakibi Hard Random’ı yenen Supermassive oldu. Temsilcilimiz, Mayıs ayında Shanghai’da düzenlenecek olan MSI 2016’da dünyanın en iyi takımları ile mücadele edecek.

Bu yıl Meksika’da düzenlenen IWCI 2016, temsilcimizin zaferi ile sonuçlandı. Grup aşamasında rakiplerini geride bırakarak 1. olan takımımız, yarı finalde GPL temsilcisi Saigon Jokers ile eşleşti. Rakibini 3-0 ile geçen Supermassive, finalde ise LCL ekibi Hard Random’ı etkileyici bir şekilde yendi. Serinin ilk karşılaşmasında oyuna kötü başlamamasına rağmen harika toparlayan SUP, Naru’nun muhteşem Azir performansı yardımıyla karşılaşmayı kazandı. Serinin ikinci karşılaşmasında Lulu kompozisyonu kuran SUP’a Vladimir ile cevap veren HR, bizden çok daha iyi bir takım oyunu sergiledi. Orta koridorda önde olmamıza rağmen açgözlülük yapan Naru ve Stomaged’in bu skor macerası felakete dönüşürken, takımımız bu dezavantajdan geri dönüş yapamadı ve ikinci karşılaşmayı kaybetti. Üçüncü maçta da bir geri dönüş gerçekleştiren takımımız, bu zaferi kesinlikle Achuu ve Thaldrin’e borçluydu. Ekko ile bir kere daha harikalar yaratan Thaldrin kusursuz bir performans sergilerken, Achuu da turnuva boyunca görmeye başladığımız agresif Ezreal oyunlarından birisini oynadı. Karşılaşmanın son maçında da harika bir takım oyunu oynayan Supermassive, rakibini 3-1 eleyerek IWCI 2016 şampiyonu oldu.

Shanghai’da düzenlenecek olan MSI 2016’ya katılan takımımız, NA LCS ekibi CLG, EU LCS ekibi G2, LCK ekibi SK Telecom T1, LPL ekibi RNG ve LMS ekibi Flash Wolves ile karşılacak ve büyük bir tecrübe kazanacak. Hem ligimizi duyurma anlamında, hem de kendimizi daha yakından tanıtma anlamında önemli olacak olan MSI turnuvası, 4-15 Mayıs tarihleri arasında düzenleniyor.

Yorum yaz

Yorum Yaz

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir