League of Legends

IWCA 2016 kadromuz belli oldu

Barselona’da düzenlenecek olan IWCA 2016 etkinliği için yapılan oylama sonucunda ülkemizden seçilen oyuncular belli oldu. Bir hafta boyunca yapılan oylama sonucu ülkemizden beş oyuncu 1-4 Aralık tarihleri arasında düzenlenecek olan turnuvada Şampiyonluk Ligi’ni temsil edecek.

Her bir takımdan en fazla iki oyuncunun seçilebildiği oylama şöyle sonuçlandı:

iwca2016voted-cover

  • Üst koridor: Kaan “Elwind” Atıcı – %61 oy oranı
  • Ormancı: Atakan “Crystal” Aydın – %40 oy oranı
  • Orta koridor: Koray “Naru” Bıçak – %52 oy oranı
  • Nişancı: Berkay “Zeitnot” Aşıkuzun – %64 oy oranı
  • Destek: Mustafa Kemal “Dumbledoge” Gökseloğlu – %61 oy oranı

Bu yıl Dark Passage takımından Elwind ve Zeitnot seçilirken, Crystal Team Aurora’dan, Naru ve Dumbledoge da SuperMassive’ten seçildi. Geçtiğimiz yıl ise Elwind yerine Thaldrin, Zeitnot yerine ise Holyphoenix ülkemizi temsil etmişti.

Geçtiğimiz yılki gibi bir formata sahip olan turnuvada IWCA ekibimiz üç gün boyunca Buz veya Ateş takımlarında olup puan kazanmaya çalışacak. Dördüncü gün eğer takımımız yeterli puanı toplarsa final mücadelesinde oynamaya hak kazanacak.

Toplamda sekiz WildCard sunucusunun mücadele edeceği IWCA 2016’yı kazanan ekip ise All-Star Etkinliği’ne katılmaya hak kazanacak. Geçtiğimiz yıl 90 puan toplayan ekibimiz finalde Bağımsız Devletler Topluluğu’nu yenmesine rağmen toplam puanda geride kaldığı için ASE 2015’e katılamamıştı.

Geçtiğimiz yıl Avustralya’da düzenlenen ve seyircili oynanan turnuva bu yıl Barselona’da düzenleneceği için seyircisiz oynanacak. Turnuvayı bir WildCard ülkesinde yapmadığı için böyle bir karar alan Riot Games, takımların etkinlik bittikten hemen sonra uzun yolculuklar yapmasını istemediği için iki turnuvayı da Barselona’da düzenleyeceğini açıklamıştı.

Yorum yaz

Yorum Yaz

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir