League of Legends

Işınlan’ı iptal etme Sezon 9’da kaldırılıyor

League of Legends’a stratejik derinlik kazandıran en önemli büyü konumundaki Işınlan, yeni sezonda büyük bir dengeleme alıyor.

Üst koridor oyuncularının çok uzun bir süredir Tutuştur yerine Işınlan aldığını belirtmek gerekiyor. Yaklaşık 4 sezondur metaya yerleşen bu tercih artık standart bir hale gelmiş durumda. İstisnai durumlarda bruiser olarak gösterebileceğimiz şampiyonlar Tutuştur alsa da Işınlan’ın çok büyük bir avantaj yarattığı kesin. Bildiğiniz üzere büyü, iptal edilebilen ender büyülerden bir tanesi. Haritanın diğer bir tarafında çatışma çıktığında anlık karşılıklı kararlar ile iptal edilebilen büyünün bu özelliği yeni sezonda kalkacak.

Twitter üzerinden bir açıklama yapan Riot MapleNectar, büyünün iptal edilmesinin kalkacağını ve bununla birlikte dezavantajı dengelemek adına uygulama süresinin 4.5 saniyeden 4 saniyeye çekileceğini duyurdu.

Birçok profesyonel oyuncu dahil hemen hemen tüm League of Legends severler bu hamlenin gereksizliği konusunda hem fikir. Eğer amaç büyüyü dengelemek ise bekleme süresini daha da uzatmak çok mantıklı bir seçenek. Zira yukarıda da bahsettiğimiz üzere oyuncular stratejik olarak büyülerini iptal edebiliyor. Bu değişiklik maçların daha çok clown fiesta’ya dönmesiyle de sonuçlanacaktır.

Şu an için açıklama resmi olmasa da Riot Games’in yeni sezon değişiklikleri konusunda oldukça transparan davrandığını ve genellikle böyle sansasyonel kararların da uygulamaya geçtiğini, dolayısıyla bu değişikliğin yeni sezonda oyuna geleceğini söylemek mümkün.

Yorum yaz

Yorum Yaz

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir