League of Legends

Invictus Gaming oyuncusu Baolan yedeğe çekildi

Riot Games

Invictus Gaming, LPL’in ikinci haftasına deneyimli Baolan yerine akademi desteği Lucas ile çıkma kararı aldı.

Son Worlds şampiyonu Invictus Gaming, MSI 2019’da sürpriz bir şekilde Team Liquid’e elendi. Grup aşamasını uzun bir süre namağlup götüren ekip yarı finalde Kuzey Amerika temsilcisine diş geçiremedi. Bu sonucun ardından takımda her zaman olduğu gibi en çok eleştirilen isim destek Baolan oldu. Gerek aldığı kararlar gerek ise mekanik hatalarıyla takımına önemli bedeller ödeten oyuncu kötü bir turnuva geçirdi. Invictus Gaming, ligdeki ilk mücadelesine Baolan yerine Lucas ile çıkma kararı aldı.

Takımın 2016’dan beri değişilmez parçalarından biri olmayı başaran Çinli destek zaman zaman eleştirilerin hedefi oldu. Geçtiğimiz mevsimin başında takımdan ayrılan oyuncu, takım sahibinin iknası üstüne kadroya geri dönmüştü. Son Worlds şampiyonu olan kadronun bir parçası olan Baolan takımıyla LPL şampiyonluğu da yaşadı. Deneyimli desteğin özellikle MSI 2019’da gösterdiği performans ise beklenenin bir hayli altındaydı. Yorumcular ve taraftarlar, Çinli desteğin takımının MSI’dan elenmesinde önemli bir payı olduğunu düşünüyor.

Lucas ise kariyerine yeni başlamış bir isim. Genç destek Invictus Gaming Young ile başladığı kariyerindeki ilk mevsimini gerisinde bıraktı. Invictus Gaming Young, LDL’i 4. sırada bitirerek playofflara kalmaya hak kazandı. Çeyrek finalde BLG Junior’a elenen IGY turnuvaya veda etti.

LPL’de ilk hafta geride kaldı ancak Invictus Gaming henüz ilk maçını oynamadı. İlk haftayı bay geçen ekip Yaz Mevsimi’ndeki ilk maçına Dominus Epsorts karşısına çıkacak. Bakalım takım Baolan yokken nasıl bir performans sergileyecek?

Yorum yaz

Yorum Yaz

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir