League of Legends

Invictus Gaming, G2’yi yenerek Worlds 2018’de Final’e yükseldi

Riot Games

Herkesin merakla beklediği Worlds 2018 Yarı Final eşleşmelerinden ilki olan Invictus Gaming-G2 serisi oynandı. IG, rakibi G2’ye maç vermeden seriyi 3-0 kazandı ve turnuvada finale yükselen iki takım oldu.

Eşleşme öncesi herkes favori olarak IG’yi gösteriyordu. Fakat G2’nin rüzgarı arkasına alması ve RNG gibi çok daha zorlu bir rakibi yenmesi taraftarlardaki beklentiyi arttırmıştı. Tarz olarak RNG’ye ters düşen G2’nin IG ile benzer güçlükte oyuncuları bulunuyordu. Üst ve orta koridorda mükemmel yeteneklere sahip olan IG’nin bu baskınlıktan ötürü G2’ye karşı avantaj elde ettiği halde maçı koparması doğal olarak karşılandı.

Serinin ilk maçında üst koridorda karşı seçim almasına rağmen Wunder’ın Swain ile Akali’ye koridorunu kaybettiğini gördük. Öte yandan orta koridorda da Jayce alan Rookie’nin Perkz’ün Aatrox’una karşı inanılmaz bir orta koyması, IG’nin galibiyetini kolaylaştırdı. İkinci maçta da TheShy Jayce alırken, Rookie de turnuva boyunca dominant bir oyun orta koyduğu LeBlanc tercihine yöneldi. TheShy’ın tek başına maçı IG’ye kazandırdığını söylersek yanılmış olmayız. Birden fazla kez 2v1 çatışmaları kazanan oyuncu, maçın hızlı bir şekilde bitmesinde büyük bir rol oynadı.

Serinin üçüncü maçı G2 için kazan ya da elen karşılaşmasıydı. LeBlanc-Alistar-Camille üçlüsü ile daha üçüncü seviyede TheShy’ı kulesinin altında öldüren G2, uzun bir süre karşılaşmayı önde götürdü. Fakat orta koridordaki takım savaşında üst koridordan koşarak gelen TheShy’ı unutan G2, Aatrox’un yüksek hasarının neredeyse tamamını yedi ve IG’ye çok fazla altın bıraktı. Bu noktadan sonra karşılaşmayı kontrolü altına alan IG ise kontrollü bir şekilde oyunu bitirerek Worlds 2018’de Final’e yükseldi.

2 Yorum

2 Comments

  1. mehmet

    27 Ekim 2018 at 21:44

    Bence IG şampiyon olacak.Batının şımarık züppeleri yerine doğunun emektar evlatları kazansın…Çeyrek finallerde çok süpriz oldu çünkü BURAYA KADAR(shot down) olayı yüzünden oyun çok hızlı ve hatayı çok kolay affediyor.Çünkü aldığınınız 1-2 skorla verdiğiniz bir çok skoru kuleyi vs yok sayabiliyorsunuz ve oyun ilerlese de sürekli oyun içinde kalabiliyorsunuz çünkü BURAYA KADAR altınları çok fazla ve oyun içinde kaldığınız zaman yaptığınız hataların önemi olmuyor ve oyun dk 20 lere geldiğinde kazandığınız tek savaş kazananı belirliyor.Böyle bakınca aslında hataya tolerans yok gibi görünüyor ama bu sadece 25-30.dakikalar arası geçerli.BURAYA KADAR ALTINI olaya olmasa takımlar daha temkinli oynar ve çok aksiyon çıkmaz çünkü en güçlü adamı kesseniz bile size çok şey kazandırmıyacak…Ama şimdi öyle değil her maç dönebilir şu an.BURAYA KADAR+BARON çok fazla güçlü…

  2. Modques

    27 Ekim 2018 at 15:20

    Lissandra-irelia-camille üçlüsü ile Theshy’ı 3.seviyede kule altında kestiler.

Yorum Yaz

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir