Haber

Immortals, OpTic Gaming’in satın alımı sonrası LCS’e geri dönüyor

Immortals‘ın da yer aldığı Immortals Gaming Club, OpTic Gaming‘in dahil olduğu Infinite Esports and Entertainment‘ı satın aldı. Immortals böylelikle OpTic Gaming’in LCS‘deki slotu sayesinde lige tekrar geri dönme şansı kazandı.

Immortals LCS’e geri dönüyor

Immortals Gaming Club (Immortals, MIBR, Los Angeles Vailant, ve Gamers Clubın sahibi kuruluş), OpTic Gaming ve Houston Outlaws’ın sahibi Infinite Esports and Entertainment’ı satın aldı. Organizasyon böylelikle bünyesindeki Immortals’ın LCS’e geri dönmesini sağladı.

OpTic Gaming’in LCS’de bulunan slotu, Immortals’ın LCS’e geri dönmesini sağladı. 2016 yılında LCS’e giriş yapan Immortals, Huni, Reignover, Pobelter, WildTurtle, ve Adrian’dan oluşan kadrolarıyla adeta ligi domine etmişlerdi. Lakin organizasyon Huni, Reignover ve WildTurtle’ı kaybettikten sonra 2017 yılındaki sezonlarda başarılı olamamıştı. Ve 2018 yılında LCS’te kabul edilmemiş ve halihazırdaki slotunu kaybetmişti. OpTic Gaming’in satın alımı, Immortals’a tekrardan LCS’in kapılarını açtı.

Immortals Gaming Club yaklaşık olarak 35-45 milyon dolar ödeme yaptı

Immortals Gaming Club’ın Infinite Esports and Entertainment’ı satın alması ise o kadar kolay almadı. Yaklaşık son bir aydır yapılan yoğun görüşmeler dün itibarıyla sona erdi ve nihayetinde satın alım gerçekleşti.

Immortals Gaming Club’ın ise yaklaşık olarak 35-45 milyon dolar bir ödeme yaptığı belirtiliyor. En azından ESPN’in kamoyuna duyurduğu rakam buydu.

Ayrıca, anlaşmaya göre, Immortals satın alım sonrasında hiçbir şekilde OpTic Gaming markasını feshetmeyecek ve markaya her zaman sadık kalacak.

Yorum yaz

Yorum Yaz

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir