League of Legends

ICON Esports, Chiefs Esports’u satın aldı

ICON Esports

Okyanusya temsilcilerinden ICON Esports bir diğer OPL ekibi Chiefs Esports’u bünyesine kattı, takım yoluna Chiefs Esports ismiyle devam edecek.

En köklü OPL ekiplerinden biri olan Chiefs Esports, uzun süredir elle tutulur bir başarı elde edemedi. Birkaç sene önce bölgesinin en güçlü takımı olan Chiefs, ülkemizdeki Dark Passage örneği gibi diğer takımların biraz gerisine düştü diyebiliriz. Bölgenin bir başka organizasyonu ICON Esports ise sektöre daha büyük bir yatırım yapma kararı aldı. Buna göre ICON, Chiefs Esports’u bünyesine kattı ve organizasyonun bilinen ismini yaşatma kararı aldı. Takım turnuvalarda yoluna Chiefs Esports ismiyle devam edecek.

Chiefs Esports CEO’su Frank Li, “Espor ve oyun sektörü çok güçlü bir şekilde büyümeye ve hızlı bir şekilde ilerlemeye devam ediyor, bu hızı yakalamamız adına doğru partneri bulmak ve yeteneklerimizi geliştirmek bizim için bir hayli önemliydi.” diye belirtti. Li, ICON Esports’un sektördeki tecrübesinin organizasyona nasıl yararlı olacağının da altını çizdi.

ICON Esports geçtiğimiz Şubat ayında Okyanusya’nın en büyük organizasyonlarından olan Tainted Minds’ı satın almıştı. Espor yatırımlarını büyütme kararı alan şirket Chiefs’i satın almasıyla birlikte bölgenin en büyük organizassyonlarından biri haline geldi. Sektörde her geçen gün büyümeye devam eden şirketin ileride farklı yatırımlar yapıp yapmayacağı merak ediliyor. ICON’un satın alım için ne kadar ödediği ise açıklanmadı.

ICON Esports bünyesindeki Rocket League, Counter Strike: Global Offensive, Fortnite ve PUBG takımları artık Chiefs Esports ismiyle turnuvalara katılım sağlayacak. Bu birleşmenin nasıl bir etki yaratacağını ilerleyen günlerde göreceğiz.

Yorum yaz

Yorum Yaz

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir