League of Legends

Holyphoenix Dark Passage’a transfer oldu

Ligimizin en iyi nişancısı olarak gösterilen Holyphoenix Dark Passage’a transfer oldu. Böylelikle oyuncu Huma, HWA ve ThunderX3 Baskonia maceralarından sonra tekrar yuvaya döndü.

Şampiyonluk Ligi’nin en çok tanınan oyuncularından olan Holyphoenix DP’ye geri döndü. Geçtiğimiz sezon yeniden yapılanan ve iddialı bir kadro kuran HWA’ya geri dönen oyuncu, takım ileistediğini bulamamış ve TBF yolunda çeyrek finalde öncelikle CRW’i elemiş, ardından yarı finalde Dark Passage’a elenmişti. Bir dönem skandallarla dolu Team Huma’da da oynayan ve EU CS’de oynayan ilk Türk oyuncu olan Holyphoenix, Dark Passage’in IEM Gyeonggi 2016 kadrosunda da yer alacak.

Agresif oyun tarzı ve koridorundaki baskı ile ünlenen oyuncu, EU CS’de de bir başarı elde edemese de kendisini göstermişti. Öte yandan oyuncunun her mevsim farklı bir takım ile mücadele ediyor oluşu dikkat çekse de bunun arkasındaki neden olarak Holyphoenix’in başarıya aç bir oyuncu olmasını gösterebiliriz. Huma’dan ayrıldıktan sonra Crew’un Şampiyonluk Ligi’ne çıkma mücadelelerinde de forma giyen oyuncu ardından HWA’ya transfer olmuş, ŞL bittikten sonra da İspanya Ligi’nde mücadele eden ThunderX3 Baskonia’da oynamıştı.

2016 Şampiyonluk Ligi’nde HWA ile Yaz Mevsimi’nde çıktığı 28 karşılaşmada 4.76 KDA ortalaması tutturan oyuncu, takımının aldığı skorların %70.8’ine katkıda bulunarak bu istatistikte birinci oldu. Oyuncunun bulunduğu takımların doğal olarak nişancı odaklı bir strateji kullandıklarını ve Holyphoenix’in de taşıyıcı rolünü oldukça iyi bir şekilde oynadığını belirtelim.

DP tarafından IEM Gyeonggi 2016 kadrosunda olduğu açıklanan Holyphoenix’in Dark Passage’a transferi konusunda kulüpten henüz resmi bir açıklama gelmedi. Fakat transferin büyük ihtimalle gerçekleşeceğini ve resmi açıklamanın da kısa bir süre içerisinde yapılacağını belirtelim.

Yorum yaz

Yorum Yaz

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir