League of Legends

Hojin ve Wisdom Tigers’tan ayrıldı

2015 Dünya Şampiyonası’nda SK Telecom T1 ile final oynayan Tigers, iki ormancısını da kaybetti. Kişisel nedenlerden dolayı emekliye ayrıldığını açıklayan Hojin’in ardından ikinci ormancı Wisdom da takımdan ayrıldığını açıkladı.

2015 sezonunda kurulan ve Kore Ligi’ni Bahar Mevsimi’nde adeta domine eden Tigers, Yaz Mevsimi’nde playofflarda yarı final oynamıştı. SK Telecom T1’ın şampiyon olması ile Dünya Şampiyonası’nda direkt olarak gitme hakkı kazanan takım, A grubunda mücadele etmiş ve finale kadar yükselmeyi başarmıştı. Bir çok otorite tarafından oynadıkları oyun övülen Tigers, SK Telecom T1’a 3-1 kaybetmesine rağmen takdir topladı.

Bu iki oyuncunun takımdan ayrılmasından sonra ormancı pozisyonu boşalan Tigers’ın kimi transfer edeceği merak konusu. Ne var ki takımın sponsorsuz kaldığını ve mali açıdan sıkıntıda olabileceğini de söylesek yanılmış olmayız. Takım arayan Watch ve Peanut’ın ormancı pozisyonuna en yakım iki isim olduğu da dolaşan dedikodular arasında. Ayrıca SK Telecom T1’da yedek ormancı olarak görev alan Tom’un da Tigers’a transfer olabileceği konuşuluyor.

Dünya Şampiyonası’nda takımın en zayıfı olarak gösterilse de gayet iyi bir performans gösteren Hojin, takımın finale kadarki zaferlerinde önemli pay sahibiydi. Final serisinde SKT’yi yendikleri maçtaki Lee Sin performansı ile akıllarda kalan oyuncunun emekliye ayrılış nedeni olarak “kişisel sebepler” gösteriliyor. Öte yandan normal sezonda Hojin ile hemen hemen aynı süre almasına rağmen playofflardan sonra takımda oynamayan Wisdom’ın Çin Ligi’ne transfer olabileceği konuşuluyor.

Takımların en güncel kadroları, tüm transfer haberleri için Dev League of Legends 2015 Transfer Dosyası

Yorum yaz

Yorum Yaz

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir