League of Legends

Haro, Rogue Warriors’a transfer oldu

Riot Games

Son olarak Edward Gaming forması giyen ormancı Haro, bir başka LPL ekibi Rogue Warriors’a transfer oldu.

Geçtiğimiz mevsim işler Edward Gaming için pek de iyi gitmedi. LPL’in güçlü takımlarından EDG, normal sezonu 7. sırada bitirerek playofflara kalmayı başardı. Playoffların ilk turunda SinDragon’la eşleşen ekip seriden 3-0 yenik ayrıldı ve turnuvaya erken veda etti. Başarısız mevsimin ardından kadroda herhangi bir değişiklik yapılıp yapılmayacağı merak ediliyordu. Bunun üstüne takımdan ilk ayrılık haberi geldi. Mevsim boyunca Clearlove’la birlikte değişmeli olarak forma giyen Haro, Rogue Warriors’a transfer oldu.

Yeni sayılabilecek bir kariyeri olan Haro ilk profesyonel tecrübesini 2017 yılında yaşadı. O dönem Team Fighter forması giyen ormancı kısa sürede Edward Gaming tarafından keşfedildi. 2 yıldır takımın bünyesinde bulunan ormancı oyunu işin üstadından öğrendi. Clearlove’la birlikte değişmeli olarka forma giyen Haro, deneyimli oyuncuyla birlikte oyununu geliştirmeyi başardı. Takım 2018 yılında düzenlenen Rift Rivals’a Clearlove yerine Haro’yu götürdü. 2018’de Worlds’e de katılan isim turnuvaya çeyrek finalde veda etti.

EDG kötü bir mevsim geçirdi. Ligde bir türlü beklenen performansı veremeyen takım playofflarda da kimliğinden çok uzaktı. Haro transferinin takımın mı yoksa oyuncunun kendi kararı mı olduğu henüz belli değil. EDG’nin gelecek mevsim için yedek ormancı transfer edip etmeyeceği de gizemini sürdürüyor.

Bakalım Çinli ormancı, yeni takımı Rogue Warriors’la birlikte nasıl bir performans sergileyecek?

Yorum yaz

Yorum Yaz

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir