League of Legends

Guinsoo’nun Hiddeti dengeleniyor

Kritik eşyalarının güncellenmesiyle daha da fazla popülerleşen Guinsoo’nun Hiddeti, 8.12 yamasında daha pahalı olacak. 

Sezon ortası yaması gibi algılayabileceğimiz 8.11 yamasıyla birlikte nişancılar büyük bir güncelleme yaşadı. Tüm nişancıların istatistikleri dengelendi, bununla birlikte nişancı eşyaları da ağır bir yara aldı. Riot Games’in uzun bir süredir oyundaki kritik eşya seçeneklerinden rahatsız olduğunu, oyunun özellikle sonlarına doğru kritik eşyaların karşılaşmayı ele geçirdiğini ve bunun bir problem olarak gördüğünü biliyoruz. Buna göre tüm kritik eşyaları pahalılaştı. Karşılaşmaların kaderini tek başına değiştirebilen Ebedi Kılıç ise tamamıyla yenilendi.

Bu güncelleme elbette alt koridor metasını da yakından etkiledi. Şampiyonlar artık ilk eşya olarak Ebedi almak yerine güncellenen Canbiçen’e yöneliyor, ya da popüler Lucian eşya dizilimindeki gibi Mahvolmuş Kralın Kılıcı satın alıyor. Kritik eşyalardan faydalanan şampiyonlar hala optimal eşya dizilimini bulmaya çalışsa da bu güncellemeden etkilenmeyen şampiyonlar da bulunuyor. Ezreal, Kai’sa, Varus ve Kog’Maw gibi şampiyonlar ilk olarak kritik eşyası satın almadığı için dolaylı yoldan iyileştirilmiş oldu.

Şu anda oyunun yüksek kazanma yüzdeli nişancılarından olan Kai’sa ve Kog’Maw’ın ilk tercihi olan Guinsoo da dolaylı yoldan güçlenmiş oldu. Kai’Sa’nın dereceli karşılaşmalarda seçim yasaklama ekranından sırf bu yüzden geçmediğine de şahit oluyoruz. PBE yamasındaki açıklamaya göre eşyanın fiyatı 3300’den 3500’e yükseltildi. Bu eşyanın istatistiğini değiştirmese de Guinsoo’nun erken dakikalarda alınmasının önüne geçecek. 200 altın çok gözükmese de iki ya da üç dakika gecikmeyle alınan bir Guinsoo, oyunun kaderini değiştirebilir. Bu güncellemeyle eşyayı kullanan şampiyonların ilk tercihlerini farklı eşyalara yönlendirebileceğini görebiliriz.

1 Yorum

1 Yorum

  1. Sezer

    6 Haziran 2018 at 17:17

    Adc oynamayalım zaten biz

Yorum Yaz

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir