League of Legends

Griath, LEC Baş Hakemi oldu

Riot Games

Uzun süredir VFŞL Baş Hakemi olan Deniz “Griath” Günay, LEC Baş Hakemi oldu.

League of Legends ailesi sadece oyuncular ve takımlardan oluşmuyor. Arka planda çalışan ve göz önüne çıkmayan geniş ve başarılı bir ekip bulunuyor. Riot Games bünyesinde çalışanlar yaptıkları işleri baz aldığımızda alanlarının önde gelenleri diyebileceğimiz başarılı kişiler ve League of Legends adına üretilen içeriklerin arkasında yer alıyorlar. VFŞL’nin en kıdemli ve en tecrübeli hakemlerinden biri olan Deniz “Griath” Günay da bunlardan bir tanesi. Başarılı hakem, VFŞL’den LEC’ye transfer olarak Avrupa sahnesinin Baş Hakemi olmayı başardı.

Uzun süredir Riot Games bünyesinde bulunan Griath ligimizim Baş Hakemi’ydi. Muhtemelen herkesin en az bir kez görmüş olduğu isim maç esnasında oyuncuların arkasında yer alıyordu. League of Legends kural kitabına hakimiyetiyle bilinen Günay sosyal medya üzerinden de taraftarların sorularını cevaplayarak toplulukla iç içeydi diyebiliriz. Taraftarlara yardımcı olarak birçok soruyu cevaplayan hakem oyun konusunda birçok kişiyi bilgilendirdi.

Griath gibi işinde başarılı birinin LEC’de hem bölgemizi hem de kendi kariyerini temsil ediyor olması gerçekten sevindirici. Daha önce MSI ve Worlds gibi turnuvalarda da görev almış olması onu hakemlik konusunda dünya üzerindeki en tecrübelilerden biri yapıyor. Griath’ın transferinin ardından VFŞL’de baş hakemin kim olacağı konusunda henüz bir açıklama yapılmadı.

Bundan sonra LEC’de görev alacak olan Deniz “Griath” Günay’a 5Mid ailesi olarak başarılar diliyoruz.

Yorum yaz

Yorum Yaz

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir