League of Legends

Gravity Gaming, LCS’teki yerini sattı

Sezon bittikten sonra LCS’teki yerini satacağı açıklamasında bulunan Gravity Gaming’in bu satışı, DailyDot’a göre gerçekleşti. Haber sitesinin kaynağına göre satışta bahsi geçen rakam 1 milyon dolar civarında. Takımı satın alan organizasyonun kim olduğu belirtilmezken, daha önce e-Spor ile ilgilenmemiş bir organizasyon olduğu söylendi.

Böylelikle Gravity Gaming, LCS’teki yerini satan dördüncü takım olmuş oldu. Daha önce Dignitas.Eu, Team Coast ve Team 8, LCS’teki yerlerini satmıştı. Avrupa LCS’te de Gambit ve Elements’in de satılacağını göz önüne aldığımızda, satılacak son takım Gravity Gaming olmayacak gibi gözüküyor.

2015 yılında Amerika LCS’e yükselme şansını elde eden Curse Academy, satılarak Gravity olarak yeniden markalaşmıştı. LCS’e yükseldiği ilk sezonda harika performans gösteren takım, Yaz Mevsimi’ne harika bir başlangıç yapmasına rağmen ligi ilk 2’de bitirememişti. Playoff’a kalmayı başarsa da Cloud 9’a yenilen takım, konsantrasyonlarını kaybettiklerinden dolayı performans düşüklüğü yaşamıştı.

Satılan diğer takımların aksine, Gravity’nin eski oyuncularının yeni takımda yer almayacağı hemen hemen kesin. Takımın üst koridor oyuncusu Hauntzer Team SoloMid’e transfer olurken, Altec ise NRG’ye, BunnyFufuu ise Cloud 9’a transfer oldu. Yıldız orta koridor oyuncusu Keane’in ise ünlendiği Okyanusya sunucusuna döneceği konuşuluyor. Takımın ormancısı Move’un ise ne yapacağı belirsiz.

Takımı kimin satın aldığı ise çeşitli dedikoduların ortaya çıkmasına neden olmuyor değil. Özellikle de IEM San Jose’de gösteri maçı yapan Mark Cuban’ın takım satın alabileceğine dair söylentiler gittikçe güçleniyor. Satın alan organizasyonun e-Spor camiasından olmayışı ise bu söylentiyi kuvvetlendiriyor.

Yorum yaz

Yorum Yaz

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir