League of Legends

Gravity LCS’teki yerini satıyor

Amerika takımlarından Gravity Gaming, LCS’teki yerini satacağını duyurdu. 

Gravity’nin LCS ile olan macerası 2015 yılında başladı. Yükselme liginden LCS’e çıkmayı başaran Curse Academy, hali hazırda Team Curse takımının ligde mücadele etmesinden dolayı satılmak zorunda kaldı. Takımın satılma nedeni ise Riot Games’in kuralları gereği bir espor organizasyonu ligde sadece bir takıma sahip olabiliyor. Böylelikle Curse Academy, Gravity Gaming’e satılmış oldu.

Bahar mevsiminde normal sezonu beşinci sırada bitiren Gravity, ligde ilk yılı olmasına rağmen playofflara katılmayı başardı. Playofflarda ise güçlü Team Impulse ekibine elendi. Yaz mevsimi öncesinde ise takım kadroda değişikliklere gitti. Saldırı gücü taşıyıcısı Cop koçluğa geçti ve yerine Altec geldi. Yaz mevsiminde normal sezonu uzun süre birinci götüren takım adından söz ettirmeyi de başardı. Sezon sonlarına doğru performansı biraz düşen Gravity, normal sezonu dördüncü olarak bitirdi. Playofflara katılmayı tekrar başaran ekip bir başka güçlü rakibi Team SoloMid’e elendi.

Ligde ilk sezonu olmasına rağmen iyi işler başaran Gravity Gaming, Amerika’da satışa çıkan dördüncü takım oldu. Team8, Team Impulse ve Dignitas takımları da LCS’teki yerini satacağını önceden duyurmuştu. Ayrıca bazı spekülasyonlara göre Team Coast ekibinin de ligdeki yerini satışa çıkaracağı söyleniyor. Bu ihtimaller dahilinde 2016 sezonunda Amerika LCS’de beş yeni espor organizasyonu görebiliriz. Son olarak Gravity Gaming’i hangi organizasyonun satın alacağının şimdilik belli olmadığını da belirtelim.

Yorum yaz

Yorum Yaz

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir