League of Legends

Graves’e nerf geliyor

Sezon 6 öncesi yeniden düzenlenen nişancılar arasında en güçlüsü olarak gösterilen Graves’in 5.23 yamasından önce nerf alacağı açıklandı. Şu ana kadar oyuncular arasında popülerliği %46 olan şampiyonun yetenek setinden gelen hasarı, özellikle de oyun ortasında başa çıkılacak gibi gözükmüyordu.

Geçtiğimiz günlerde gelen 5.22 yaması ile birlikte daha önceden duyurulan nişancı değişiklikleri oyuna gelmişti. Değişen nişancılar ise Quinn, Graves, Corki, Miss Fortune, Caitlyn ve Kog’Maw’dı. Hemen hemen tüm bu nişancıların yetenek setleri değişmiş ve bu değişiklik ile nişancıların oyundaki öneminin arttırılması amaçlanmıştı. Özellikle de tüm yetenek seti değişen Graves’in çok güçlü olduğundan yakınan oyuncuların bu yakınmaları duyulmuş olacak ki Graves, 5.23 yamasından önce nerf alacak.

Meddler’in açıklamasına göre Riot Games, Graves’in çok güçlü olduğunun farkında ve hotfix düzenlemeleri ile şampiyonu tekrar dengeli bir hale getirecek. Gelecek hafta yapılacağı söylenen düzenlemelerde Kog’Maw’a da buff geleceği açıklaması yapıldı.

Graves’in şu an kazanma yüzdesi 55.2. Bu yüzde ile tüm şampiyonlar arasında 5. sırada bulunan Graves’in nerf alması, özellikle de orman rolünde oynayan oyunculara müjde niteliğinden. Koridordaki dominantlığı ile rahatlıkla 2vs3 yapabilen şampiyonun inanılmaz bir minyon temizleme özelliği bulunuyor.

Öte yandan buff alacağı söylenen Kog’Maw’ın hangi yeteneğine/yeteneklerine güçlendirme alacağı belirsiz. W yeteneği olan Büyü Salvosu’nun değişmesi ile saldırı hızı 5.0’a kadar çıkabilen şampiyon, oyunun erken safhalarında oldukça zayıf ve etkisiz gözükmekteydi. Fazladan saldırı hızı kazanmasına rağmen oyundaki eşya değişiklikleri ile mobilitesini kaybeden Kog’Maw’ın ultisi de büyük bir güçlendirme almıştı.

Yorum yaz

Yorum Yaz

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir