League of Legends

Godbro, Ventus Esports’a transfer oldu

Riot Games

Son olarak ligimizde Galatasaray Esports forması giyen orta koridor Godbro, gelecek mevsim için Ventus Esports’la anlaştı.

Kariyerinde Avrupa’nın birçok bölgesinde forma giyen Godbro ülkemizde 5 farklı takımda forma giydi. Genel kariyerinde ise 26 takımda oynayan Danimarkalı 27. takımıyla anlaştı. Zaman zaman şampiyon havuzuyla eleştirilerin hedefi olan orta koridor bu mevsim Galatasaray formasıyla oynayabildiği şampiyonları arttırdığını gösterdi. Son olarak EU Masters’da mücadele eden Ventus Esports, orta koridoru xPriskornet’in Movistar Riders’a gitmesiyle transfer çalışmalarına başlamıştı. Ekip orta koridor boşluğunu Godbro’yla doldurma kararı aldı.

Kariyerine üst koridor olarak başlayan Godbro çok fazla takımda oynadı. Avrupa’nın çeşitli bölgelerinde forma giyen isim bu şekilde önemli tecrübeler edindi. Danimarkalı, ligimizde daha önce HWA Gaming, Crew Esports, Team Aurora, Beşiktaş Esports ve Galatasaray Esports formaları giydi. Orta koridor, her sezon performansını az da olsa arttırmayı başardı.

Ventus Esports, Nordic Championship 2019’da şampiyon olarak EU Masters’a direkt olarak katılım hakkı kazandı. Danimarka temsilcisi turnuva gruplarında tiebreak maçlarını kazanarak bir üst tura çıkmayı başardı. Çeyrek finalde Fnatic Rising’e 2-1 mağlup olan ekip EU Masters’a veda etti. Bu sürede takımın ormancısı Bursaspor’dan tanıdığımız Viking’di.

Ventus Esports’un kadrosu henüz belli değil. Takım, geçtiğimiz mevsim kadroda bulunan bütün oyuncularla yollarını ayırdı. Şu zamana kadar sadece Godbro’yla anlaşan ekip geri kalan oyuncuları da ilerleyen günlerde açıklayacaktır. Bakalım Godbro, Danimarka’da nasıl bir performans sergileyecek ?

Yorum yaz

Yorum Yaz

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir