League of Legends

Gambit LCS’teki yerini satıyor

Avrupa LCS’in en eski takımlarından olan Gambit Gaming, LCS’teki yerini satma kararı aldı. Gambit’in eski analisti Moo’nun açıklamaları ile kesinleşen bu satışın ne zaman gerçekleşeceği ya da takımın LCS’teki yerini kimin alacağı konusunda henüz bir bilgi bulunmuyor.

Takımın eski analisti, Gambit ile ilgili bir çok konuyu da açıklığa kavuşturdu. Takımın LCS’teki yerini satmasının nedeninin altında ise kötü sonuçlardan ziyade organizasyonun giderleri karşılayamaması bulunuyor. Herhangi bir Avrupa takımı rahatlıkla sponsor bulabilirken, Gambit’in kötü performansıyla birlikte Rusya’da da takıma sponsor olacak bir organizasyonun olmaması, takımı mali açıdan zor duruma soktuğu söyleniyor. Bilindiği üzere Gambit’in neredeyse tüm oyuncuları takım aradığı açıklamasını yapmıştı. Edward’ın yeni bir takım buluduğunu söyleyen Moo, Diamond’ın ise halen arayışta olduğunu söyledi.

Gambit Gaming, Moscow 5 adı altında büyük başarılar kazanmış, özellikle de Sezon 2 sıralarında dünyanın en iyi takımı olarak gösterilmişti. Moo, eski Moscow 5 üyelerinin takımdan ayrılması ile ilgili bilgiler de verdi. AlexIch takımdan ayrıldıktan sonra yerine Fnatic’in yıldızı Febiven’i önerdiğini söyleyen Moo, takımın Incarnation’ı ve Niels’i de denediğini söyledi. Bu oyuncular ile takımın geri kalanı anlaşamazken, Niq ve P1noy seçimlerini yapmak zorunda olduklarını belirtti. Öte yandan Genja’nın takımdan ayrılma nedeninin ise takım ile beraber çalışmamasını gösterirken, Darien’ın Diamond yedeğe çekildikten sonra ayrılmak istediğini söyledi. Diamond yedekten döndükten sonra ise takımın geri kalanı Darien ile oynamak istemedi.

Moo’ya göre ise Forgiven transferi tam bir fiyaskoydu. Öte yandan Diamond’ın kötü oyununun nedeninin oyuncunun oyun içerisinde farklı şeylere de odaklanmak zorunda kaldığını söyleyen Moo, Diamond’ın farklı bir takımda oldukça başarılı olabileceğini belirtti.

Gambit Gaming (eski adı ile Moscow 5) Sezon 2’de League of Legends’a yön veren takım olmuştu. Counter-jungle terimini LoL’e kazandıran takım, çılgın seçimleri ile de rakiplerini şaşırtmaları ile ünlüydü.

Yorum yaz

Yorum Yaz

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir