League of Legends

GAM Esports, VCS şampiyonu oldu

Riot Games

Finalde Team Flash’ı 3-0 ile geçen GAM Esports, VCS Yaz Mevsimi’ni şampiyon tamamladı ve Worlds’e katılma hakkı kazandı.

Mevsim başında eski yıldız oyuncusu Levi ile yeniden anlaşan GAM Esports üst koridora bölgenin en iyisi olarak kabul edilen Zeros’u transfer etti. Yeni bir kadro kuran GAM mevsime iyi bir başlangıç yapamadı. İlk iki maçı kaybeden ekip bir açıldı pir açıldı desek yeridir. Zeros’un da cezasının bitmesi ve takıma katılmasıyla sürekli olarak yükselen bir ivme yakalayan ekip normal sezonu lider tamamladı. Play-off ilk turunda Lowkey Esports’u mağlup eden GAM finalde Team Flash’ı 3-0 ile geçti ve şampiyonluğunu ilan etti. Ekip Worlds’e direkt olarak katılma hakkı kazandı.

1. Maç

GAM ilk mücadelede Garen-Yuumi alt koridoruna gitti. Kiaya orta koridor bire birinde ilk kanı Optimus’tan aldı. Erken oyunu domine eden GAM Esports harita hareketleriyle makro oyun dersi verdi. Doğru zamanda Doğru yerlere baskınlar yapan ekip henüz 12. dakikada 5000 altın öne geçti. Bu üstünlüğünü sürdüren GAM Baron’u da alarak kuşatmalara başladı. Son savaşı da kazanan ekip serinin ilk maçını 32 dakikada bitirdi.

2. Maç

GAM tarafında yine Garen-Yuumi izledik. Henüz 3. dakikada üst koridora 3 kişilik bir ekiple gelen GAM ilk kanı aldı ancak Team Flash dönüş skorunu hanesine yazdırdı. Savaş bir anda büyüdü ve en sonunda Team Flash 4 skor alırken GAM 2 skorla yetindi. Erken oyunu önde geçiren Team Flash bu üstünlüğünü kartopu efektine dönüştürmeyi başaramadı. GAM doğru hamlelerle aradaki farkın açılmasına izin vermedi ve geç oyunda kompozisyonunu iyi kullanan ekip öne geçip maçı bitirmeyi başardı. Mücadele 35 dakika sürdü.

3. Maç

Garen-Yuumi alt koridorundan vazgeçmeyen GAM erken oyuna harika başladı. Alt koridorda çok iyi oynayan Zin-Hieu3 ikilisi iki skor almayı başardı. 13 dakikada skorlar 7-0’a geldi. Erken oyunda aldığı bu üstünlüğü bir çığ gibi büyüten GAM Esports altın farkını 10000 civarına getirdi. Bu dakikadan sonra maç tamamen tek taraflı geçti. Mücadele 30 dakika sürdü ve GAM tam 40 skor aldı. Diğer taraftan Team Flash’ın sadece 8 skoru vardı.

Yorum yaz

Yorum Yaz

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir