League of Legends

Galatasaray Esports, Yaz Mevsimi’nde Yükselme Ligi’nde oynayacak

İlk mevsiminde Şampiyonluk Ligi’nen düştükten sonra nasıl bir yol çizeceği belli olmayan Galatasaray Esports’un Yükselme Ligi’nde oynayacağı açıklandı.

Galatasaray Spor Kulübü’nün resmi sitesinden yapılan duyuruya göre, kulüp hali hazırda Victourious Ace takımında bulunan lig slotunu devraldı. Kış Mevsimi’nde takımın yönetimini üstlenen ve çokça eleştirilere maruz kalan Victorious Ace kadrosu ile de böylece Galatasaray’ın yolları ayrılmış oldu.

Galatasary Esports, geçtiğimiz mevsim lige yükselen Victorious Ace’in yerinde mücadele ederken takımın kadrosunu korumaya yönelik bir tutum sergilemiş, dışarıdan sadece KillerS’i transfer etmişti. Lig süresince istediği sonuçlara bir türlü ulaşamayan Galatasaray daha sonrasında sürekli transferler yaparak çözüm bulmaya uğraşmış ancak hiçbir hamlesi tutmayınca sekizinci olarak direkt ligden düşmüştü. Şimdi ise bizzat spor kulübünün belirleyeceği bir idari ve teknik kadro ile takım bir kez daha TŞL’ye yükselmek için mücadele edecek.

Şampiyonluk Ligi’ni hayal kırıklığı ile kapatan ekibin Yükselme Ligi’nde farklı bir anlayış ile hareket edeceğini söylemek mümkün. Menajer Mert Tanrıverdi ile de yollarını ayıran kulübün nasıl bir kadro kuracağı ise merak konusu. Özellikle Broken Blade’in takımda kalma ihtimali oldukça düşük. Kadro istikrarı konusunda büyük problemler yaşayan takımın aynı hatayı tekrarlamamasını bekleyebiliriz. Ekip, sadece orman rolünde beş oyuncu değiştirmiş, üst koridorda da üç farklı oyuncu ile maçlara çıkmıştı. Galatasaray Esports, 2017 Kış Mevsimi’nde sadece iki galibiyet alabilmiş ve toplamda 10 puan toplayarak ligden düşmüştü.

Yorum yaz

Yorum Yaz

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir