League of Legends

Galakticos, K0u ve SozPurefect ile sözleşme yeniledi

flickr.com/lolespor

Geçtiğimiz mevsim Şampiyonluk Ligi’nde ilk sezonunu geçiren ve playoff’lara katılma başarısı gösteren Galakticos, iki yıldız oyuncusu ile sözleşme yeniledi.

2017 Kış Mevsimi öncesi ORORO’nun Şampiyonluk Ligi’ndeki yerini satın alarak League of Legends sahnesine adım atan Team Galakticos, kısa sürede ligi takip edenlerin sempatisini kazanmayı başarmıştı. İnişli çıkışlı bir grafik çizerek normal sezonu altıncı sırada bitirmeyi başaran takım, playoff’larda yer alma başarısı göstermişti. Çeyrek final aşamasında -daha sonra finalde SUP ile karşılaşacak olan- Crew ile kozlarını paylaşan GAL, rakibine mağlup olarak playoff’lara erken veda etmiş ancak yine de ilk sezonunda önemli bir başarıya imza atmıştı. Daha sonra Fenerbahçe’ye mağlup olan HWA ile beşincilik altıncılık karşılaşmasına çıkan Galakticos, rakibini 2-0’dan gelip 3-2 mağlup ederek ligde kalmayı garantilemişti.

Daha önce Na’Vi, Fnatic Academy ve Origen Academy’de forma giyen ve sezon başında Galakticos’a transfer olan SozPurefect, oldukça iyi bir mevsim geçirdi diyebiliriz. KDA’da Naru, skor katkısında da Frozen’ın ardından ikinci sırada yer alan oyuncu, oyun içindeki performansının yanında istatistiksel olarak da takımına istenen katkıyı sağlamayı başardı. Giants ve Copenhagen Wolves gibi önemli takımlarda mücadele edip, kısa Dark Passage serüveninin ardından Galakticos ile sözleşme imzalamıştı. Oldukça iyi bir sezon geçiren başarılı ormancı, Kış Mevsimi’nde en iyi KDA’ya sahip ormancı olarak ön plana çıktı. İki yıldız oyuncusuyla sözleşme yenileyen Galakticos’un bu hamlesi, takımın geleceği için oldukça büyük öneme sahip.

Yorum yaz

Yorum Yaz

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir