League of Legends

G2, MSI 2019 şampiyonu oldu

Riot Games

Finalde LCS temsilcisi Team Liquid’i 3-0’la geçen G2, MSI 2019’u şampiyon olarak tamamladı.

Team Liquid’in yarı finalde Invictus Gaming’i 3-1’le geçmesiyle gözler diğer yarı final eşleşmesine çevrilmişti. G2 ise SKT’yi 3-2’yle geçerek adını finale yazdırdı. Batı takımlarının yer aldığı final tek taraflı geçti diyebiliriz. LEC temsilcisi G2 neredeyse hicbir maçta zorlanmadı ve rakibini 3-0’la geçmeyi başardı. Takım, oynanan 3 kısa maçın sonucunda MSI 2019 şampiyonu olmayı başardı.

1. Maç

Jankos’un alt koridor baskınıyla ilk kan G2’ya gitti. Avrupa temsilcisi alt koridora ayırdığı kaynakları arttırdı ve bu yatırımın meyvelerini de aldı. Jankos çok aktif bir erken oyun geçirse de Xmithie rakibinin bu tempolu oyununa ayak uyduramadı. Böylelikle LEC ekibinin yan koridorlaro zamanla daha da güçlü bir hale geldi. Maçın henüz 16. dakikasında 7000’e yakın bir altın farkı oluştu ve G2 skorlarda 11-2 öndeydi. Durum böyle olunca Avrupa temsilcisi ilk maçı hata yapmadan rahat bir şekilde kapatıp seriyi 1-0’a getirdi.

2. Maç

Wunder üst koridorda yine Pyke oynadı. Jankos alt koridora yaptığı yatırımlara devam etti. Serinin ikinci maçında da ilk kan alt koridorda G2’ya gitti. Team Liquid zaman zaman doğru hamleleri yapsa da G2 bu hamlelerin hepsine bir şekilde cevap vermeyi başardı. Jensen takımını bir süre oyunda tutsa da Caps belirli bir dakikadan sonra maça ağırlığını koydu. Aradaki farkı yavaş yavaş açan LEC ekibi serinin ikinci maçını 28 dakikada bitirmeyi başardı.

3. Maç

G2 yine 3-4 dakika arasında alt koridora baskın yaparak ilk kanı almayı başardı. Takım bu taktiği seri boyunca uygulayarak Doublelift’i erkenden oyundan düşürmeyi başardı. Serinin üçüncü maçı tamamen tek taraflı geçti. G2 istediği her hamleyi yapabildi ve Team Liquid bunun karşısında duramadı. Impact ve Jensen bir hayli etkisiz bir performans sergiledi. Diğer taraftan Caps ve Perkz-Mikyx ikilisi muazzam oynadı. Maçı sadece 18 dakikada bitiren G2, MSI 2019 şampiyonu olmayı başardı.

Yorum yaz

Yorum Yaz

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir