League of Legends

FunPlus Phoenix, Yaz Mevsimi kadrosunu açıkladı

Riot Games

Geçtiğimiz mevsim LPL’de normal sezonu lider bitiren FunPlus Phoenix, gelecek mevsim yoluna aynı kadroyla devam edeceğini açıkladı.

LPL, geçtiğimiz sezon ilginç sonuçlarla bitti. Normal sezonda 15 maça çıkan FunPlus Phoenix, 13 galibiyet alırken sadece 2 maç kaybetti. Bu sayede ligi lider tamamlayan ekip playofflara önemli bir avantajla girdi. Takım playofflara yarı finalden başladı. Normal sezonu 8. sırada bitiren JD Gaming büyük bir sürprize imza atarak seriyi 3-2 kazandı ve şampiyonluk adaylarından FPX turnuvaya yarı finalde veda etti. Buna rağmen gayet başarılı bir mevsim geçiren ekip, gelecek mevsim de aynı kadrosuyla yola devam edeceğini açıkladı.

Doinb liderliğinde Çin Ligi’nde harika maçlar oynayan FunPlus Phoenix, yabancı hakkını orta ve üst koridordan yana kullandı. Üst koridorda Gimgoon’la mücadele eden ekip orta koridorda mevsim MVP’si Doinb ile devam etme kararı aldı. Kariyerinin başından beri LPL’de mücadele eden orta koridor hala yabancı sayılıyor. 2015 yılından bu yana gerek LSPL (Çin İkinci Ligi) gerekse LPL’de mücadele eden yıldız oyuncu geçtiğimiz mevsim muazzam bir performans sergiledi.

Takım ormanda Tian’la sözleşme uzatırken alt koridorda da Lwx ve Crisp ile yoluna devam edecek. FPX’in yerli oyuncuları geçtiğimiz mevsim takımın kazanma yolunda önemli etkenleri oldu. Özellikle ormancı Tian’ın orta koridoruna ettiği yardım FunPlus Phoenix için ana kazanma koşullarındandı. Bu oyuncuların yanında yedek ormancı Xinyi de kariyerine FPX ile devam edecek.

Buna göre gelecek mevsimki FPX kadrosu şöyle olacak: Gimgoo, Tian/Xinyi, Doinb, Lwx, Crisp. Yedek orta koridor Cepted’in takımda kalıp kalmayacağı henüz belli değil.

Yorum yaz

Yorum Yaz

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir