League of Legends

FunPlus Phoenix, LPL Yaz Mevsimi şampiyonu oldu

Riot Games

Finalde RNG’yi 3-1 ile geçen FunPlus Phoenix, LPL Yaz Mevsimi’ni şampiyon olarak tamamladı.

İki mevsimdir normal sezonda harika performanslar sergileyen FunPlus Phoenix geçtiğimiz mevsim yarı finalde elenmişti. Yaz Mevsimi’ne çok iyi bir başlangıç yapan ekip normal sezonu ilk sırada bitirmeyi tamamladı. Play-off’lara yarı finalden başlayan FPX ilk olarak BiliBili Gaming’i 3-1 ile geçti. Finalde diğer yarı final eşleşmesinin galibi RNG ile karşılaşan ekip seriden 3-1 galip ayrıldı ve LPL Yaz Mevsimi şampiyonu olmayı başardı.

1. Maç

Serinin ilk maçında alt koridor ikiye ikisini daha iyi oynayan RNG ilk kanı almayı başardı. İlk kan Uzi’ye gitti. RNG erken oyunda ufak da olsa bir üstünlük sağladı ve bu üstünlüğü yavaş yavaş arttırdı. FPX uzun bir süre dirense de Baron’u alan RNG altın farkını 10000 civarına çıkardı. Son savaşı da kazanan ekip serinin ilk maçını kazandı.

2. Maç

Karsa’nın baskınına karşı iyi oynayan FPX alt koridoru ilk kanı almayı başardı.Takımlar hata yapmaktan kaçındı ancak ejder için yapılan savaştan karlı çıkan taraf FunPlus Phoenix oldu. Pozisyondan 4 skor çıkaran ekip ejderi de almayı başardı. Orta koridordan rakibinin arkasından gelen Crisp mükemmel bir oyunla savaşı FPX’e kazandırdı ve takım Baron’u aldı. Kuşatmaları sürdüren ekip aradaki farkı açtı ve 28 dakikanın ardından galibiyete uzandı.

3. Maç

Uzi, Quinn seçimini yaptı. Üst koridora erken bir baskın yapan Karsa ilk kanı almayı başardı ve harika bir oyunla kuleye ölerek rakibine skor vermedi. RNG üst koridor odaklı bir erken oyun geçirdi, buna karşılık olarak Tian ejderleri almayı başardı. Gimgoon oyundan düştü. Mücadele uzun süre kafa kafaya ilerledi. Takımlar çok az savaştı ve RNG makro oyundaki başarısıyla Baron’u almayı başardı. FPX bütün ejderleri alırken Royal Never Give Up kuleleri düşürdü. FPX harika bir savaşın ardından Nexus kulelerini düşürdü ancak Xiaohu harika bir oyunla Nexus’u hayatta tuttu, rakip üsse koşan RNG maçı kazanmayı denedi ancak bu sefer FunPlus Phoenix oyuncuları yetişti ve takım son ittirmeyi yaparak maçı kazandı.

4. Maç

Karsa alt koridora yaptığı baskınla ilk kanı Uzi’ye kazandırdı. Xiaohu koridor safhasını çok iyi oynadı. FunPlus Phoenix üst koridor odaklı bir taktik izledi ve Langx’i oyundan neredeyse tamamen düşürdü. Doinb ve Tian sürekli olarak üst koridora baskın yaptı. Oyun çok yakın geçti. Orta koridorda yapılan savaşın kazananı FPX Baron’u almayı başardı ve önemli bir avantaj yakaladı. Kadim’i de alan ekip rakip yapıları düşürdü, son savaşı da kazanarak LPL Yaz Mevsimi şampiyonu olmayı başardı.

Yorum yaz

Yorum Yaz

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir