League of Legends

Froggen, 2019 yılında profesyonel kariyerine devam etmek istiyor

Riot Games

Gelmiş geçmiş en iyi Avrupalı orta koridorlar arasında gösterilen Froggen, Twitter üzerinden bir açıklama yaparak 2019 sezonunda profesyonel sahneye geri dönmek istediğini duyurdu. 

Orta koridordaki yetenekli oyuncu havuzuyla ünlenen Avrupa’nın ilk jenerasyon oyuncularından olan Froggen bir süredir profesyonel sahneden uzak kaldı. Son olarak Origen ile EU Masters turnuvasında forma giyen yıldız oyuncu ondan önce ise NA LCS ekiplerinden Echo Fox’ta yer almıştı. FOX’tan ayrılışı birçok League of Legends izleyicisi tarafından şaşkınlıkla karşılanmıştı. Zira oyuncu, hali hazırda takımda yer alan birçok oyuncudan daha tecrübeli ve yetenekli. Öte yandan pasif kaldığı yönündeki eleştiriler ise tamamıyla abartı. Zira ilk FOX kadrosunda dahi takımın en iyi oyuncusu olarak Froggen gösteriliyordu.

CLG.EU kadrosuyla efsaneleşen oyuncu ardından Alliance ve Elements maceraları yaşamış sonrasında ise NA LCS’e transfer olmuştu. Franchising’in getirdiği ekonomik stabiliteden ötürü takımlar farklı tercihlere yönelmişti. Bir süre yıldız orta koridorun EU LCS ekiplerinden Misfits’e transfer olacağı konuşulsa da bu gerçekleşmedi. Profesyonel sahneye geri dönmek isteyen Froggen’ın yeni sezonda kendisine takım bulacağı konusunda ise hiç şüphe yok. Özellikle franchising’e geçen EU LCS’e katılacak yeni takımlar veteran orta koridoru ciddi anlamda düşünecektir. Astralis’in EU LCS’e dahil olacağı dedikoduları, Danimarkalı orta koridorun Danimarkalı organizasyon için iyi bir seçenek olacağına ise şüphe yok. Oyuncunun tercihini hangi takımdan yapacağını ise hep beraber bekleyip göreceğiz.

Yorum yaz

Yorum Yaz

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir