League of Legends

Fnatic Rising oyuncusu Dan, as takıma yükseldi

Riot Games

Son olarak Fnatic Rising forması giyen ormancı Dan, as takıma yükseldi.

Geçtiğimiz mevsim bir öncekine kıyasla başarısız geçiren Fnatic, gelecek mevsime kadrosunu bozmadan devam edecek. Caps’in ayrılışıyla büyük kan kaybeden ekip Avrupa’nın yükselen yıldızı Nemesis’i transfer etmişti. Buna rağmen normal sezonu 3. sırada bitiren ekip playofflara yarı finalde veda etti. Fnatic, LEC Yaz Mevsimi’nde bilinen beş oyuncusunun yanında bir de yedekle çıkma kararı aldı. Akademi takımının ormancısı Dan, as takıma yükseldi ve Broxah’ın yedeği oldu.

İngiliz ormancı profesyonel oyunculuk kariyerine 2014 yılında başladı. İlk olarak Unicorns of Love forması giyen Dan, EUCS ve Avrupa yerel liglerinde mücadele etti. Daha önce Fnatic Akademi takımında da bulunan isim EUCS’e çıkma yolunda Broxah’la aynı takımda yer aldı. Ekip o seneki adıyla EU LCS’e çıkmayı başaramadı. Geçtiğimiz mevsim Fnatic Rising’le gayet iyi bir performans ortaya koyan Dan takımıyla İngiltere Ligi şampiyonu olmayı başardı. EU Masters’a katılan ekipt turnuvada yarı finale kadar yükseldi.

Dan’in as takıma yükselmesiyle Fnatic kadrosu 6 oyuncuya çıktı. Bwipo, Broxah, Dan, Nemesis, Rekkles ve Hylissang gelecek mevsim LEC’de mücadele edecek isimler oldu. Fnatic Rising ise Dan’in ayrılışıyla boşalan ormancı koltuğuna Nji’yi oturttu. Son olarak ROG Esports forması giyen Nji, ligimizden tanıdığımız Magifelix’in yeni takım arkadaşı oldu.

LEC’ye baktığımızda G2 ipi göğüslemiş durumda. Rakibinin bir hayli arkasında kalan Fnatic, ormancı rotasyonunu genişleterek pozisyonda bir çekişme yaratmak istiyor. Bakalım bu hamle Broxah’ın performansını nasıl etkileyecek?

Yorum yaz

Yorum Yaz

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir