League of Legends

Fnatic, Noxiak ile kadrosunu tamamladı

Yaprak dökümü yaşayan geçen sezonun rüya takımı Fnatic destek rolüne Noxiak’ı transfer ederek kadrosunu tamamladı.

Huni, ReignOver ve Yellowstar gibi takımın yapı taşlarını ayrılmasının ardından Fnatic’in tam kadrosu belli oldu. Takım geçtiğimiz günlerde üst koridora Gamsu ve ormancı rolüne de Spirit’i transfer etmişti. Son olarak da bir süre ülkemiz takımlarından Aces High’da oynayan Noxiak’ın transferi ile kadro tamamlanmış oldu. LCS tecrübesi olan Noxiak, MeetYourMakers ve Giants Gaming gibi takımlarda oynamıştı. Genç oyuncu daha çok potansiyel yeteneği ile tanınıyor. Morgana, Nami ve Janna gibi işlevsel şampiyonlar da en çok oynadıkları arasında.

Gamsu ve Spirit’in Fnatic için tam yerinde transferler olduğunu haberimizde belirtmiştik. Noxiak transferi için ise bu aşamada bunu söylemek pek mümkün gözükmüyor. Bireysel anlamda potansiyeli olsa da, Rekkles ile arasındaki uyum çok önemli olacaktır. Ayrıca Rekkles’ın oyun mentalitesi açısından anlaşması zor olduğu birçok oyuncu tarafından belirtilmişti. Bu nedenle iki oyuncunun birlikte nasıl bir performans ortaya koyacağı daha büyük bir önem arz ediyor. Yellowstar gibi bir oyuncunun yerini doldurmaya çalışmak da Noxiak adına kuşkusuz daha çok baskı yaratacaktır.

Geçtiğimiz senenin ardından nispeten düşük bir potansiyele sahip yeni kadrosuyla Fnatic’in bu sezon neler yapacağını büyük bir merakla bekliyoruz.

Takımların en güncel kadroları, tüm transfer haberleri için Dev League of Legends 2015 Transfer Dosyası

Yorum yaz

Yorum Yaz

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir