League of Legends

Fnatic, LEC 5. haftasına Rekkles yerine Magifelix ile çıkacak

Riot Games

LEC lideri Fnatic, 5. haftada oynanacak Rogue mücadelesine Rekkles yerine Magifelix ile çıkma kararı aldı.

Geçtiğimiz mevsim Caps’i G2’ya kaptıran Fnatic yükselen yıldız Nemesis ile anlaşarak geleceğe önemli bir yatırım yaptı. Bahar Mevsimi’ne yarı finalde veda eden ekip Yaz Mevsimi’nde çok daha iyi gözüktü. Şu ana kadar 8 maça çıkan Fnatic sadece 1 kez yenildi. Meta değişikliklerine ayak uydurmak isteyen takım LEC’nin 5. haftasında oynanacak Rogue karşılaşmasına Rekkles yerine Magifelix ile çıkma kararı aldı. Buna göre Nemesis alt koridor, Magifelix ise orta koridorda mücadele edecek.

Fnatic tarafından yapılan açıklamaya göre bu değişiklik koç ekibi tarafından belirlendi. Fnatic Rising’in önemli bir oyuncusu olan Magifelix ülkemizde YouthCrew forması giymiş ancak pek başarılı olamamıştı. Rekkles yerine LEC’de forma giyecek olan isim orta koridorda oynayacak. Takımın hali hazırdaki orta koridoru Nemesis ise Hylissang ile birlikte alt koridora gidecek. Takım bu sayede seçim yasaklama ekranında önemli bir üstünlük elde edebilecek.

G2’nun başlattığı esneklik taktiği takımın çok işine yaradı. Ligimizde 1907 Fenerbahçe’nin de uyguladığı bu taktik özellikle seçim yasaklama ekranında işe yarıyor. Hangi şampiyonun nereye gideceğini bilememek rakip takım oyuncularının bir hayli canını sıkıyor ve bu sayede maça 1-0 önde başlayabiliyorsunuz. Ligimizde 1907 Fenerbahçe Blue, Bolulu ve Hades’i kullanarak bu taktiği uyguladı. Pek başarılı oldukları söylenemez ancak uygulamadaki sorunları çözdükleri taktirde önemli bir tehlike olabilirler.

Bakalım Magifelix, ilk LEC karşılaşmasında nasıl bir performans sergileyecek?

Yorum yaz

Yorum Yaz

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir