League of Legends

Flash Wolves, MSI 2019 Grup Aşaması’na katılma hakkı kazandı

Riot Games

MSI 2019 Ön Eleme ikinci turunda Vega Squadron’u 3-1’le geçen Flash Wolves adını grup aşamasına yazdırdı.

MSI 2019 Ön Eleme ilk turunda B grubunu lider olarak bitiren Bağımsız Devletler Topluluğu temsilcisi Vega Squadron bir üst turda Flash Wolves’la kozlarını paylaştı. Takım ilk maçı kazanarak serinin kolay geçmeyeceğini söylese de geri kalan 3 maçta aynı performansı sürdüremedi. Son 3 maçta daha iyi oynayan Flash Wolves adını MSI 2019 Grup Aşaması’na yazdırdı. Turnuvanın bu aşamasına katılacak son takım yarın belirlenecek. Phong Vu Buffalo-Vega Squadron eşleşmesinin galibi MSI 2019 Grup Aşaması’na katılma hakkı kazanacak. Maç 7 Mayıs 13:00’da oynanacak.

1. Maç

Vega Squadron tarafı orta koridorda Vayne ve alt koridorda Karthus oynayarak birçok izleyiciyi şaşırttı. Maçın başında FW ormancısı Bugi rakibi AHaHaCiK’i bir hayli zorladı. Bugi bu agresif oyununu biraz abatınca ilk kanı rakibe verdi. Vega Squadron tarafında üst koridor-orman ikilisi gayet iyi bir oyun geçirdi. Özellikle erken oyunda alınan skorların üst koridor Boss’un ellerine gitmesi oyuncunun Aatrox’la büyük bir etki yaratmasında etkili oldu. Vega maç genelinde beklenilenden çok daha iyi oynadı. Objektifleri de toplayan ekip makro oyunda rakibini alt ederek serinin ilk maçını kazanmayı başardı.

2. Maç

Serinin ikinci maçında çok farklı bir Flash Wolves izledik. Üst koridordan ilk kanı almayı başaran ekip maç genelinde çok dominant oynadı. Alt koridorda yapılan savaşı ağır kazanan Tayvan temsilcizi maçı burada kopardı. Aradaki farkı yavaş yavaş açan ekip mücadeleyi 25 dakikada bitirmeyi başardı.

3. Maç

Alt koridor ikiye ikisinde Gadget’ın hatasını iyi değerlendiren FW ikilisi ilk kanı almayı başardı. Alt koridora yatırım yapan Tayvan ekibi koridoru adeta sildi süpürdü. Bu şekilde güçlenen Betty rakiplerine şans tanımadı. Altın farkını 15-16 bin civarına kadar çıkaran Flash Wolves mücadeleyi 32 dakikada kapamayı başardı.

4. Maç

Seçim ekranında Morgana seçimini esneten VS şampiyonu alt koridorda Gadget’a teslim etti. Orta koridordan ilk kanı almayı başaran Vega Squadron maça küçük de olsa bir avantajla başladı. FW ise son 2 oyundur oynadığı baskın oyununu sürdürdü. Üstünlüğü eline alan ekip altın farkını açtı. Yapılan takım savaşlarını da doğru oynayan LMS temsilcisi ufak tefek hatalarına rağmen maçı kazanmayı başardı. 32 dakika süren karşılaşmanın ardından Flash Wolves adını bir üst tura yazdırdı.

Yorum yaz

Yorum Yaz

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir