League of Legends

Flame, Kore’ye geri dönüyor

Koreli üst koridor oyuncusu Flame, LGD Gaming’den ayrılmasının ardından ülkesine geri dönmeye hazırlanıyor.

2014 yılında başlayan Koreli oyuncuların Çin takımlarına transferinin bir parçası da Flame olmuştu. CJ Entus Blaze takımı ile adından söz ettiren oyuncu büyük umutlarla LGD Gaming’in yolunu tutmuştu. Çin ekibi bu transferin dışında kadrosunu Acorn ve imp gibi başka üst düzey oyuncular ile de güçlendirmişti.

Birçok yıldız oyuncuyu transfer eden LGD Gaming, bahar mevsimine çok iddialı bir şekilde giriş yaptı. Nitekim büyük çoğunluk, takımın mevsimi rahatlıkla birinci bitireceği görüşündeydi. Fakat beklenenin aksine bahar mevsiminde normal sezon LGD Gaming adına büyük hayal kırıklığı oldu. Yıldız oyuncu ise tam anlamıyla Acorn’un gölgesinde kaldı ve çoğu maçta yedek olarak görev aldı. Playofflarda finale çıkan LGD, Edward Gaming’e yenildi ve ikincilik ile yetindi. Normal sezondaki altıncılıktan, mevsim finallerinde alınan ikinciliğe kadar geçen süre boyunca Flame yedek kalmaya devam etti. Bu nedenle de takımla olan bağı her geçen gün zayıflamaya devam ediyordu.

Yaz mevsiminde de durum çok fazla değişmedi takımın üst koridor rolünde as olarak Acorn görev almaya devam etti. Flame ise görev aldığı maçlarda başarılı bir performans ortaya koyuyordu. Buna karşılık da Reddit gibi büyük platformlarda Flame’e haksızlık yapıldığı yönünde çok fazla yorumlar yapılıyordu. LGD Gaming’in yaz mevsimi şampiyonu olup Dünya Şampiyonası’na katılma sürecinde Acorn as olarak devam etti. Flame, şampiyonada LGD Gaming’in son üç maçında görev aldı. Oyuncu Acorn’a göre çok daha iyi bir performans sergiledi ve kendisine az süre verildiği için haksızlık yapıldığı yorumları tekrar gündeme geldi.

Flame’in yeni takımı hakkında şu an için sadece spekülasyonlar bulunuyor. Oyuncunun eski takımı CJ Entus’a geri döneceği veya iddialı bir kadro kuran Incredible Miracle’a transfer olacağı düşünülüyor ki bu olasılığın çok daha yüksek olduğunu söyleyebiliriz. Ülkesine geri dönerek eski performansına tekrar ulaşıp ulaşmayacağı ise büyük bir merak konusu.

Yorum yaz

Yorum Yaz

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir