League of Legends

Fiora’ya güncelleme geliyor

Geçtiğimiz güncellemeler ile League of Legends’a katılan Ekko ve Tahm Kench gibi yeni isimlerin ardından, oyunda pek tercih edilmeyen şampiyonlara da birer birer güncellemeler gelmeye devam ediyor.

Unutulan, oynanmayan, sevilmeyen veya oynaması zor olduğu için tercih edilmeyen şampiyonlara vadide daha fazla yer vermek isteyen Riot Games, geçtiğimiz haftalarda Miss Fortune ve Gangplank’i güncellemişti. Bu seferki güncellemenin hedefindeki isim ise Fiora oldu.

Üst koridor şampiyonu Fiora’nın ana sunucuda yerini ne zaman alacağı veya henüz hazırlanması devam eden 5.14 yaması ile gelip gelmeyeceği bilinmezken, şampiyonun yeni yetenek seti şu şekilde

Pasif – Düellocunun Dansı: Fiora, yaklaştığı rakip şampiyonların savunmasındaki zayıf noktaları saptar. Rakibin zayıf noktasına saldırmayı başarırsa, bu saldırı için fazladan gerçek hasar verir ve az miktarda iyileşip kısa süreli hız takviyesi elde eder. Fiora bir zayıf noktaya her saldırdığında veya bu noktalar saldırıya uğramadan belli bir süre geçirdiğinde, yeni bir zayıf nokta saptar.

Q Yeteneği – Hamle: Fiora hedef yöne doğru hamle yaparak yakındaki bir rakibe saldırır ve hasar verip vuruş etkileri uygular. Hamle, rakip şampiyonlara öncelik verir ve onların zayıf noktalarına vurmaya çalışır. Son olarak, Hamle bir rakibe vurduğunda, bekleme süresinin bir kısmı yenilenir.

W Yeteneği – Karşı Hamle: Fiora savunma duruşuna geçerek çok kısa bir süre boyunca tüm hasarı ve kitle kontrol yeteneklerini savuşturur. Bu savuşturma sona erdiğinde Fiora hedef yöne doğru saldırarak, vurduğu ilk rakip şampiyonun hasar almasını ve kısa süreliğine yavaşlamasını sağlar. Kitle kontrol etkilerini savuşturmuşsa, Karşı Hamle yavaşlatma yerine sersemletme etkisi gösterir.

E Yeteneği – Kılıç Sanatı: Fiora sonraki iki normal saldırısı için saldırı hızında artış elde eder. İlk normal saldırı kritik vuramaz ancak rakibi yavaşlatır; ikinci saldırı kesinlikle kritik vuruş yapar.

R Yeteneği – Büyük Mücadele: Fiora bir rakip şampiyonu hedef alarak, hız ve rakibin tüm zayıf noktaları hakkında bilgi elde eder. Her bir zayıf noktayı yok ettiğinde, azami can değerinin belli bir yüzdesi gerçek hasar verir. Dört zayıf noktayı da yok etmeyi ya da rakibi ölmeden en az bir tanesini yok etmeyi başarırsa, rakibin altında uzun süreli, Fiora’yı ve takım arkadaşlarını iyileştiren bir bölge oluşur.

Yorum yaz

Yorum Yaz

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir