League of Legends

Fiddlesticks 8.4 yamasında güçlendirme alacak

Son dönemde gerek profesyonel sahnede, gerekse de tekli dereceli sırada seçildiğini çok nadir gördüğümüz Fiddlesticks, 8.4 yamasında güçlendirme alacak.

Riot Games, League of Legends’ta dengelemeler yapmaya devam ediyor. Geçtiğimiz günlerde PBE sunucusuna eklenen değişikliklere baktığımızda yine birçok şampiyonun güçlendirildiğini veya zayıflatıldığını görüyoruz. Bunlar arasında en dikkat çeken dengelemelerden biri de oyunun popüler olmayan şampiyonlarından Fiddlesticks’e geldi. Her ne kadar yetenek seti oldukça işlevselse de Fiddle’ın gerek kırılgan oluşu gerekse de metadaki güçlü şampiyonlar kadar hasar çıkaramaması onu arka plana itiyor. Ancak 8.4’te gelecek değişiklikler bu durumu bir nebze de olsa tersine çevirebilir.

Rakipleri susturmaya yarayan ve hatrı sayılır miktarda hasar da veren E yeteneği artık daha kısa bekleme süresine sahip olacak. İlk seviyelerde bekleme süresi nispeten uzun olan bu yetenek, artık her seviyede 10 saniye cooldown’a sahip olacak. Oyuncular bekleme süresinde azalama rün ve eşyaları ile bu süreyi oldukça düşük seviyelere çekme şansına erişebilecek. Daha önce yeteneği en üst seviyeye çıkardığımızda sahip olduğumuz bu bekleme süresinin artık ilk seviyede de aynı olması oldukça önemli bir gelişme. Bunun yanı sıra E’nin canavarlara verdiği fazladan hasar oranı da %50’den %100’e çıkarıldı. Önemli bir değişiklik de Fiddle’ın ultisine geldi. Çok uzun bekleme süresine sahip R yeteneği, artık üçüncü seviyesinde herhangi bir rün veya eşya olmadan 80 saniye olacak. Şu an 150 saniye olan ulti bekleme süresinin neredeyse yarı yarıya düşürülmesi şampiyonu yeniden oynanabilir hale getirecektir.

1 Yorum

1 Yorum

  1. tolga

    20 Şubat 2018 at 17:36

    sessiz sedasız oynuyorduk kötü oldu

Yorum Yaz

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir