League of Legends

EU Masters yarı final eşleşmeleri belli oldu

Riot Games

EU Masters çeyrek finallerinin tamamlanması ile yarı final eşleşmeleri kesinleşti. 

Avrupa yerel liglerinden gelen takımların mücadele ettiği EU Masters, LEC’de oynama hayali olan birçok oyuncu için büyük bir fırsat. Turnuva Avrupa yerel liglerinde şampiyon lan ekiplerin katılımı ile gerçekleşiyor. Turnuva ilk kez geçtiğimiz sezon Bahar Mevsimi’nde düzenlendi ve Forgiven, Insec ve Froggen’ın kadrosunda bulunduğu Origen ilk şampiyon olmayı başardı. Yaz Mevsimi’nde ise Crownshot, Nemesis ve Selfmade’li MAD Lions turnuvayı lider bitirdi. Bu sene de çok iddialı takımlar yarı finale kalmayı başardı.

EU Masters turnuvasında ligimizden tanıdığımız oyuncuların da bulunduğunu belirtelim. Fnatic Rising orta koridoru Magifelix, Ventus Esports ormancısı Viking ve nişancı Krislund (P1noy), Splyce Vipers nişancısı Freeze ve orta koridoru Hatrixx, LDLC desteği Steelback, Future Perfect ormancısı Behave, Sparks kadrosunda yer alan Rawbin ve Endz daha önce ligimizde kısa sürede olsa bulunmuş oyuncular. Aynı zamanda Rogue koçu Blumigan, Ensure koçu Mositing ve SK Gaming Prime koçu Kanani de daha önce ligimizde mücadele etti.

Gruplarını ilk iki sırada bitiren BIG, Misfits Premier, MAD Lions, Splyce Vipers, Fnatic Rising, Ventus Esports, SK Gaming Prime ve LDLC çeyrek finallerde mücadele eden takımlar oldu. LEC’de yer alan takımların akademilerinin yanında yerel liglerde mücadele eden farklı organizasyonlar da turnuvada bulunuyor. Yani LEC Akademi Ligi gibi bir oluşum söz konusu değil. Yarı final eşleşmelerini aşağıda bulabilirsiniz.

Çeyrek Final Eşleşmeleri

  • Misfits Premier 2-1 BIG
  • MAD Lions 2-0 Splyce Vipers
  • Fnatic Rising 2-1 Ventus Esports
  • SK Gaming Prime 2-1 LDLC

Yarı Final Eşleşmeleri

  • Misfits Premier – MAD Lions
  • Fnatic Rising – SK Gaming Prime
Yorum yaz

Yorum Yaz

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir