League of Legends

EU Masters’da ikinci finalist SK Gaming Prime oldu

Riot Games

Yarı finalde Fnatic Rising’i 2-0 ile geçen SK Gaming Prime finalde Misfits Premier’in rakibi oldu.

Ön elemelerden gelip grup aşamasını ilk sırada bitiren SK Gaming Prime çeyrek finalde LDLC’yi 2-1 ile geçti. Diğer taraftan Fnatic Rising de grubunu lider bitirdi ve çeyrek finalde Ventus Esports’u 2-1 ile geçti. Yarı finalde karşılaşan ekiplerin mücadelesinde gülen taraf SK Gaming Prime oldu. Fnatic Rising’i 2-0 gibi net bir skorla geçen ekip finalde diğer yarı final maçının galibi Misfits Premier’in rakibi oldu. EU Masters finali 28 Nisan Pazar saat 17:00’da oynanacak.

1. Maç

Koridorlarda baskılı başlayan SK Gaming Prime erken oyunda harita kontrolünü eline aldı. Phrenic’in üst koridora yaptığı baskına karşılık doğru zamanda gelen Dan ilk kanı Fnatic Rising’e kazandırmayı başardı. Fnatic istediği hamleleri yapmayı başarsa da koridorlarda oluşan minyon farkları takımın altında geri düşmesine sebebiyet verdi. SK minyon üstünlüğü sayesinde altın farkını uzun bir süre korudu. SK rakibinin yaptığı hataları cezalandırarak ejder kontrolünü de elinde tuttu ve bu sayede mücadelede üstünlüğünü kabul ettirdi. Doğru savaşlarla rakibini yıpratan SK ilk maçı 29 dakikada bitirmeyi başardı.

2. Maç

İki takım da ilk maçtaki kompozisyonlarına benzer seçimler yaptı. Dan yine üst koridora yaptığı baskınla ilk kanı takımına kazandırdı. Erken oyunda doğru hamleleri yapan taraf Fnatic Rising oldu. Dan’in etkin oyunu orta oyunda da Fnatic adına bir hayli yararlı oldu. FNC skor ve ejderlerde üstün olsa da SK daha iyi bir makro oyun oynayarak kulelerde üstünlüğü aldı ve altında öne geçti. Takım savaşları uzun süre kafa kafaya gitti. Fnatic tarafı doğru savaşlarla altın farkını 5000 civarına çıkarsa da SK yine bir şekilde oyuna dönüp üst koridorda yapılan savaşı kazandı ve 48. dakikada oyunu bitirdi.

Yorum yaz

Yorum Yaz

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir