League of Legends

EU LCS’te normal sezon tamamlandı

EU LCS’te uzun maraton sonunda 9. hafta maçlarıyla normal sezon tamamlanmış oldu.

İlk günde playoff öncesinde direkt yarı finalden başlama avantajını elde etmek isteyen takımlar kıyasıya mücadele etti. Bu takımlardan biri olan G2, ilk günde her ne kadar zorlansa da GIA karşısında önemli bir galibiyet elde etti. Normal sezon birinciliğinin en güçlü adayı olan FNC, ROC karşısında sürprize yer vermedi ve Caps’in önderliğinde kazanmayı başardı. Son haftanın en önemli maçlarından biri isi MSF – VIT arasında oynandı. VIT, MSF karşısında güzel bir oyunla kazanmayı bildi ve son maçlar öncesi rakibiyle puanını eşitlemeyi başardı.

Son haftanın ikinci gününde bu güne kadar sadece tek galibiyeti bulunan H2K, inanılmaz bir sürprize imza atarak S04’ü yendi ve rakibininin ikincilik şansını elinden aldı. Selfie’ye Akali’yi açık bırakan S04 bunu direkt yarı final hakkından olarak ödedi. ROC ise MSF karşısında kazanmayı başardı ve MSF, sezonu 5. olarak kapatmış oldu. Günün son ve en önemli maçında ise VIT, üstün bir performansla G2 karşısında galip geldi ve bu sonuçla 3 takım arasında 2.lik için tiebreaker oynanması kesinleşmiş oldu.

Tiebreakerlarda ise tamamiyle VIT rüzgarı esti. Takımın yıldız ismi Jizuke ve Cabochard’ın ipleri eline almasıyla mükemmel bir oyun ortaya koyan VIT, tiebreakerlarda G2 ve S04’ü yenerek direkt yarı finallere çıkmayı başardı. Bu sonuçla VIT inanılması zor bir performansla son düzlük olan bu haftada 4 galibiyet alarak büyük başarıya imza attı.

Diğer maçta ise S04, G2 karşısında kazanmayı başardı ve sezonu 3. olarak tamamladı. Bu sonuçlardan sonra playofflarda gözler kesinlikte VIT üzerinde olacak.

Yorum yaz

Yorum Yaz

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir