League of Legends

EU LCS’te 8. hafta maçları tamamlandı

EU LCS’te 8. hafta maçları tamamlandı.

Birinci günün önemli maçlarından biri UOL-G2 karşılaşmasıydı. Alt sıralarda bulunan UOL, güçlü rakibi karşısında oyunu sonuna kadar eşit götürse de çok iyi takım savaşı yapan G2’ya yenilmekten kurtulamadı. Yeni yamayla yenilenen Akali’yi Perkz’ün ellerinde izleme fırsatı yakaladık. Alt koridorda Hjarnan çok iyi bir Varus oyunu ortaya koydu ve G2’ya önemli bir galibiyet kazandırdı.

Rekkles’ın takıma geri döndüğü maçta FNC, GIA karşısında kazanmayı başardı. Bu sefer de ligin en iyi orta koridoru olarak gösterilen Caps’in muhteşem Akali oyununu izleme şansımız oldu. Bir diğer dikkat çeken tercih ise son zamanlarda hiç görmediğimiz Elise’ti. Rekkles’ın dönüşüyle üstün bir oyun ortaya koyan FNC, GIA karşısında çok zorlanmadı.

İlk günün bir diğer dikkat çeken karşılaşması ise S04 – VIT arasındaydı. Son haftalarda çok hızlı bir yükselişe geçen S04 bu haftaya da iyi başladı ve kazanmayı başardı.  Ligi üst sıralarda bitirme şansını pekiştiren ekipte Nukeduck, yeni Akali mekaniklerine ne kadar hakim olduğunu gösterdi. Amazing ise güçlü seçim Nocturne’le takımına büyük katkı sağladı. İlk günün diğer maçlarında ise MSF ve SPY kazanan takımlar oldu.

İkinci günün en önemli karşılaşması ise G2 – MSF arasında oynandı. Ligin sonuna yaklaşırken üst sıralar için kıyasıya bir mücadele oldu. Yasuo – Gragas – Rakan üçlüsünü mükemmel bir şekilde uygulayan G2, MSF karşısında kazanmayı başardı. Bu sonuçla birlikte FNC’nin ardından 2.liği paylaşan takım sayısı üçe çıkmış oldu.

Diğer maçlarda ise VIT, UOL, S04 ve FNC kazanmayı başardı. Bu sonuçlarla üst sıralarda tüm hesaplar son maçlara kaldı. Son maçlarda çok iyi mücadeleler bizi bekliyor gibi gözüküyor.

Bu hafta oynanan maçlar sonunda lig sıralaması ise şu şekilde:

Yorum yaz

Yorum Yaz

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir